Dārzs, Telpaugi

Dracēnai rullējas un kalst lapas. Kas kaiš augam?

Foto - Shutterstock

Ko darīt, ja dracēnai rullējas un kalst lapas? Jaunie dzinumi aug labi, bet paaugušās lapas vēlāk kļūst neglītas. Varbūt vainojami kaitēkļi? EVIJA RĪGĀ

Dracēna ir izturīgs un pieticīgs augs, tai nav raksturīgi kaitēkļu vai slimību bojājumi. Telpaugu speciāliste Zane Purne spriež, ka vainojamas kļūdas kopšanā vai auga novietojumā. Vispirms saimniecei vajadzētu kritiski novērtēt puķes dzīves apstākļus.

Dracēna spēj paciest paēnu, taču gaismas varbūt ir pārāk maz. Vai gluži otrādi – pa logu iespīd saule un cepina to. Līdz ar to temperatūras svārstības ir pārāk lielas.

Svarīgs ir vienmērīgs mitruma režīms. Puķe cietīs, ja vienu brīdi tiks aplaistīta pamatīgi, vēl paliktnī atstājot ūdeni (kā to nereti dara, aizbraucot atvaļinājumā), bet pēkšņi sāksies sausuma periods. Dracēna var pieciest daudz, taču caurvējš, pārāk liels gaisa mitrums vai sausums tai nav pa prātam.

Iespējams, puķei tiek dots nepiemērots mēslojums, vai tā ir par daudz. Ar laiku augam netīkama var kļūt arī augsne podā – tā ir pārāk kaļķaina, sablīvējusies.

Telpaugu speciāliste iesaka nīkuļot sākušu augu pārstādīt telpaugiem domātā mēslotā kūdrā. Kad augs būs atkopies, veidos jaunus dzinumus, to pārstāda speciālajā augsnē (nopērkami arī dracēnām īpaši sagatavoti substrāti).

! Ja dracēnai vai citam telpaugam kalst lapas vai ir citas nelabvēlīgas pazīmes, tas reaģē uz nelabvēlīgiem apstākļiem, kas bijuši pirms ilgāka laika, piemēram, pirms trim mēnešiem vai pat gada. Milzīgu stresu pārdzīvo nopirkts augs, kas pirms tam transportēts uz veikalu un tur kādu laiku atradies.

Pievienot komentāru