Dārzs, Telpaugi

Divi veidi, kā stimulēt orhideju ziedēšanu. Izmēģini!

Foto - Shutterstock

Orhideju ziedēšanu iespējams stimulēt divos dažādos veidos.

1. Tumsas terapija.
Sausās grunts orhideju uz 5-6 dienām novietojiet tumsā, piemēram skapjaugšā. Pēc tam nolieciet to atpakaļ ierastajā vietā un pēc kādām trīs nedēļām orhideja uzziedēs.

2. Sausuma terapija.

Nelaistiet orhideju tik ilgi, kamēr apakšējās lapas būs zaudējušas stingrumu. Te ir svarīgi nepārcensties un nenokaltēt augu pavisam. Pēc tam atjaunojiet laistīšanu (ievietojot remdenā ūdenī uz 15 minūtēm) un pievienojiet mēslojumu ar paaugstinātu fosfora daudzumu.

Šīs metodes var pielietot tikai tādos gadījumos, ja orhideja ir vesela, ar spēcīgu sakņu sistēmu un lapām.

Vislabāk tomēr orhideju ziedēšanai stimulē pareiza un rūpīga apkopšana. Lai orhideja jūsu mājās justos labi, jānodrošina, lai naktī telpas gaisa temperatūra būtu ne zemāka par 4 °C kā dienā. Piemēram, ja dienā tā ir + 20 °C, tad naktī tā nedrīkst būt zemāka par + 16 °C.

Ja temperatūru svārstība ir lielāka, uz auga lapām un ziediem sāk parādīties lipīga masa. Pie temperatūras no + 25 °C līdz + 32 °C stimulē aktīvu orhidejas augšanu.

dievietei_logo

3 Komentāri

  1. absolutas mulkjibas.Manas orhidejas stav visu laiku uudeni un zied ka nepraatigas trekniem ziediem.Viss atkarigs no cilveeka, kada dzivokli taas atrodas. Ar orhidejam ir jaruna,jasamiljo un japaliela.Tad viss buus okei.Nevajadzees ne tumsas ne sausuma terapiju.

      1. visu laiku gan nevajdzeetu buut uudeni! Nopietni- 8 stundas lai atdzeraas un nolej lieko. Nabadziite- zied laikam taapeec, ka miil,
        …. bet citaadi ciesh arii…..

Pievienot komentāru