Praktiski
Svētki

Divas idejas olu krāsošanai: fiksie rīsi un krāsainās sīpolu mizas0

Vai zināji, ka Lieldienu olas var nokrāsot ar visparastāko rīsu palīdzību? Šī metode jau iekarojusi daudzu mājsaimnieču uzmanību. Tā lieliski noder tām, kas vēlas izveidot skaistu, košu olu groziņu, netērējot tam milzum daudz laika.
Gatavošanās Lieldienām ir aizraujošs process, kurā var piedalīties visi ģimenes locekļi. Tāpēc sapulcini bērnus, apgādājies ar nepieciešamajiem materiāliem un labā noskaņojumā ķeries pie darba! Pastāstīsim, kas un kā jādara.

Pirmā metode
Nepieciešams
Rīsi
Olas
Šķidrā krāsa
Salvetes
Ieber rīsus vienreizlietojamā traukā ar vāciņu. Iepilina rīsos 15-20 pilienus krāsas, uzliek traukam vāku un kārtīgi sakrata, lai krāsa vienmērīgi sadalītos.
Karstu olu noslauka ar salveti, to ieliek traukā ar rīsiem, uzliek vāku un vēlreiz sakrata. Jāskatās, lai ola nesaplīst.

Otrā metode
Nepieciešams
Sīpolu mizas (gan brūnas, gan sarkanas)
Baltas olas
Marle
Pārtikas krāsviela
Ūdens
0,5 ēdamkarotes sāls
Augu eļļa
Vates salvetes

Pagatavošana.
Sīpolu mizas smalki sagriež. Olas samērcē un apvārta sīpolu mizās. Liek marles centrā un cieši ietin, aizsienot marles galus ar diega palīdzību.
Izšķīdina olu krāsvielu atbilstoši instrukcijai uz iepakojuma. Liek olas katliņā, ielej krāsvielu, pielej vēl ūdeni, pievieno sāli un liek katliņu uz uguns. Ūdeni sakarsē, samazina uguni un vāra olas vēl 8 minūtes.
Nolej karsto ūdeni un piepilda katliņu ar aukstu ūdeni. Kad olas atdzisušas, noņem marli ar visām sīpolu mizām.
Lai olas būtu spīdīgas, ierīvē tās ar vates salveti, kas pamērcēta augu eļļā.

Avots: sovkusom.ru

LA.lv