Praktiski
Mājas mīluļi

Displāzijas profilakse sunim – kuri vitamīni ir piemērotākie0

Foto: Fotolia

Kādi vitamīni un minerālvielas ieteicami displāzijas profilaksei suņiem? EDVĪNS K. Liepājā

Svarīgi saprast, vai tas ir lielo šķirņu kucēns, kurš strauji aug un locītavām nepieciešama īpaša uzmanība, vai arī vecāks suns, kuram ir liekais svars un šķirnes nosliece uz displāzijas veidošanos. Piemēram, par labradora kucēna locītavu veselību jārūpējas īpaši, lai gan suns nebūs izteikti liels, bet nosliece uz displāzijas veidošanos šai šķirnei pastāv.

Vispirms jākonsultējas ar veterinārārstu, kurš, izvērtējot dzīvnieka veselības stāvokli, aktivitāšu līmeni, ikdienas slodzi uz locītavām, kā arī kucēna ēdienkarti, ieteiks konkrētajam sunim nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Kucēna vecumā galvenais ir gādāt par sabalansētas un kvalitatīvas barības nodrošināšanu.

Savukārt vecākam sunim ar barību vien nepietiks, jo ar gadiem locītavas nolietojas. Papildus varētu būt nepieciešamas glikozamīna un hondroitīna piedevas, kas nodrošina locītavu kustīgumu. Ja suns izrāda sāpes, kļūst stīvāks, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta, lai noteiktu problēmas nopietnību un precizētu profilakses pasākumus: vitamīnu un minerālvielu pievienošanu barībai ikdienā, iespējams, arī masāžas un citus pasākumus.

Konsultējuši Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte, Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš

LA.lv