Praktiski
Mājas

Diegu, bumbuļu, pērļu aizkari. Piešķir savam mājoklim īpašu atmosfēru0

Foto: decorin.me

Diegu, pērlīšu un muslīna strēmelīšu aizkari ir lielisks veids, kā interjeram piešķirt īpašu atmosfēru. Šo aizkaru maigums, rotaļība un gaismu spēles rada relaksējošu noskaņu. Turklāt atšķirībā no parastajiem aizkariem tie labi izskatās ne tikai pie logiem, bet arī kā telpu nodalošs elements, durvju ailēs un pat pie sienām.

Kādus izvēlēties?
Materiālu izvēlas, pakārtojot interjerā valdošajam stilam. Vienkārši, lakoniski modeļi piešķirs telpai mierīgu, bet gaumīgu noskaņu, savukārt grezni aizkari, kas papildināti ar pērlītēm vai kristāliņiem, padarīs interjeru krāšņu un ekstravagantu.

Virves veida vai pīti aizkari vairāk piestāvēs kantri stilam, bet aizkari, kas veidoti no dažādas krāsas diegiem un papildināti ar krāsainām gaismām, piešķirs mājoklim nedaudz noslēpumainības.

Pēdējā laikā vairāk izmanto bēšus, olīvkrāsas, pelēkus, ceriņkrāsas un pasteļu nokrāsu aizkarus. Klasiska izvēle ir melni vai balti diegu aizkari.

Gaisīgam efektam
Ja aizkarus izvēlas, lai radītu īpašu noskaņu kādai sienai, vislabāk izskatās viegli, plāni gaiši aizkari, kas papildināti ar krāsainu diožu apgaismojumu. Šim nolūkam izvēlas muslīna aizkarus, kas sastāv no simtiem ļoti smalku diedziņu un lieliski laiž cauri gaismu, veidojot gaismas rotaļas. Tad efekts veidojas īpaši gaisīgs, netverams – šķiet, ka sienas nemaz nav. Interesanti izskatās arī aizkari, kuru krāsu palete veidota ar varavīksnes efektu.

Var veidot arī paši
Diegu aizkarus iespējams ne vien nopirkt gatavus, bet arī izgatavot pašiem, komplektējot dažādus diegus, pinumus, pērlītes, stikla vai koka bumbiņas un citus rokdarbu izejmateriālus. Šādi aizkari labi iederēsies pusaudžu istabās, vasarnīcās, uz terases, bērnistabās.

LA.lv