Praktiski
Mājas mīluļi

Desmit suņu šķirnes, kuras piemērotas ģimenei ar bērniem0

Foto: Shutterstock

Pūdelis


Pūdeļi ir ļoti gudri un mīlīgi suņi. Tie ir lieliski piemēroti alerģiskiem bērniem, tomēr šie suņi prasa regulāru kopšanu. Pūdelis ir lepns un elegants suns, kā arī gādīgs un uzticīgs. Šīs šķirnes suņi reti ir aizkaitināti vai nogarlaikojušies, pūdeļu draudzīgā, labsirdīgā un pacietīgā izturēšanās padara tos par lieliskiem spēļu biedriem bērniem.

Buldogs


Buldogi ir izturīgi, tāpēc tie ir ideāli piemēroti bērniem, kuriem patīk dauzīties. Buldogi var dzīvot gan lielās mājās, gan dzīvokļos. Tomēr, tas nesaņems apbalvojumu kā “ļoti enerģisks suns”. Tie ir paklausīgi, draudzīgi un uzticīgi suņi. Buldogs arī labi saprotas ar citiem mājdzīvniekiem un suņiem.

Bīgls


Sākotnēji šī suņu šķirne tika turēta kā medību suņi. Dzinējsuņi iederas mājās ar aktīviem bērniem, jo tie ir ļoti izturīgi un nekad nav pārāk noguruši, lai spēlētos. Draudzīgs, gudrs un dzīvespriecīgs, bīgls labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem (iespējama neliela pakaļdzīšanās kaķim!). Tiem nepieciešama bieža sukāšana un peldes. (Foto – shutterstock.com)

Bulterjers


Bulterjers var būt diezgan trokšņains un prasa daudz laika rotaļām, tāpēc tas ir ideāls suns lielām ģimenēm. Bulterjers uz ģimenes mīlestību atbild, uzticīgi sargājot bērnus. Bieži vien to kļūdaini jauc ar augumā lielāko pitbulterjeru, bet bulterjeru šķirne ir draudzīga un mīl gan pieaugušos, gan bērnus. Šiem suņiem arī ir augsts sāpju slieksnis, tāpēc tie ir ideāli piemēroti maziem bērniem, kuri vēl tikai mācās, kā apieties ar suņiem. (Foto – shutterstock.com)

Kollijs


Šis ir suns, kurš kļuva populārs pateicoties seriālam “Lesija”. Kollijs ir ar ļoti maigu un viegli prognozējamu raksturu apveltīta suņu šķirne, tie reti kož saviem saimniekiem. Kolliju ir viegli trenēt. Tas ir ideāli piemērots ģimenēm, kuri nezina, kā apieties ar suņiem.
Lai gan šīs šķirnes pārstāvji reizēm var būt nedaudz kaprīzi, sākotnēji kollijus audzēja kā ganu suņus, tāpēc tie var mēģināt “ganīt” jūsu bērnus. Sākumā tas varētu šķist smieklīgi, bet labāk novērst šādu suņa uzvedību. Kollija garā spalva nozīmē, ka tie bieži jāķemmē, lai suns būtu skaists. Kolliji lieliski saprotas ar bērniem, sargā ģimeni un dara visu, lai izpatiktu saimniekam. (Foto – shutterstock.com)

Ņūfaundlendietis


Saukti arī par “auklīti”, šie suņi mīl bērnus un ļoti sargā tos. Maigs, laipns un pacietīgs, “ņūfs” ir gandrīz kā suņu Māte Terēze. Ņūfaundlendietis vislabāk der ģimenēm ar plašu dzīvojamo platību. Lai gan zināms, ka šiem suņiem pamatīgi tek siekalas, tie netiek uzskatīti par pagalma suņiem. Šie suņi vēlas būt mājās kopā ar ģimeni. Ņūfaundlendietis ir izcils peldētājs un glābējs ārkārtas situācijās. Gan jauni, gan veci cilvēki ātri iemīlas šajā brīnišķīgajā, lielajā sunī. (Foto – shutterstock.com)

Ungāru vižla


Iespējams, par šo suņu šķirni iepriekš neesi dzirdējis, bet tie ir vieni no labākajiem suņiem ģimenēm ar bērniem. Vižlam ir maigs raksturs un uzvedība, tie ir lojāli, mīloši un klusi, perfekti, lai rotaļātos ar bērniem. Turklāt šīs šķirnes suņi ir paklausīgi, pārliecināti un gudri, tie veido ciešu saikni ar savu ģimeni un ātri apgūst jaunus trikus. (Foto – shutterstock.com)

Īru seters


Pazīstams pēc savas rudi sarkanās krāsas, īru seters ir jautrs, enerģisks, sabiedrisks, labi izturas pret bērniem. Šiem suņiem nepieciešami vingrinājumi, tie ir ideāli piemēroti enerģiskiem bērniem. Gudrs un viegli trenējams kompanjons, īru seters ir piemērots mājās ar plašu teritoriju. (Foto – shutterstock.com)

Labradors


Šī ir viena no populārākajām suņu šķirnēm, un tam ir iemesls – tie ir dzīvespriecīgi, mīloši, pacietīgi, uzticami un aizsargājoši. Tiem ir jauka personība, labradori ir ļoti inteliģenti dzīvnieki. (Foto – shutterstock.com)

Zelta retrīvers


Ne tik lieli kā labradori, zelta retrīveri ir labi, gudri, pašpārliecināti un uzticami suņi. Šīs šķirnes suņi nav ne agresīvi, ne kautrīgi. Zelta retrīveri ir ļoti pacietīgi, tāpēc ir lieliski piemēroti bērniem. Tiem ļoti patīk rotaļāties. Tagad, kad jūs zināt pāris lietas par suņiem, kuri ir ideāli piemēroti bērniem, izvēlēties piemēroto suņu šķirni jūsu ģimenei būs nedaudz vieglāk.
Atcerieties, ka ļoti mazi suņi parasti nav laba izvēle bērniem. Lielāki suņi ir piemērotāki, jo tie ir pakļāvīgi un pacietīgi. (Foto – shutterstock.com)

Pēc portāla “sheknows.com” materiāliem

LA.lv