Praktiski
Mājas

Desmit idejas, kuras lietas saglabāt, lai pēc tam nodotu bērniem0

Foto – Shutterstock

Nekrāsim krāmus, atbrīvosim telpas jaunai enerģijai un dzīvei – šādi un līdzīgi ieteikumi īpaši jau pavasaros lasāmi bieži. Tomēr ir taču lietas, varbūt pavisam senas, kuras kā ģimenes relikvijas vai pagātnes liecības gribam saglabāt un nodot tālāk saviem bērniem. Kas tas varētu būt? Lūk, dažas idejas.

1. Kāda zīmīga atskaņa par tavām skolas gaitām – liecība, dienasgrāmata ar smieklīgu piezīmi, pirmais zīmējums (ja esi kļuvis par atzītu mākslinieku, tam būs īpaša vērtība), atmiņu klade, medaļa vai goda raksts utt.

2. Izdrukāta fotogrāfija no tavām kāzām. Ciparu tehnoloģijas ir brīnišķīgas, bet turēt rokās īstu fotogrāfiju ir pavisam kas cits. Vai vispār atceries, kur noglabātas kāzu fotogrāfijas un vai ir rezerves kopija?

3. Kaut kas, kas piederējis vecākajam ģimenes loceklim, kuru bērns ir pazinis personiski. Lietas kļūst īpašas, ja cilvēki, kuri tās lietoja, mums bijuši īpaši.

4. Rotaslieta vai priekšmets, ar kuru saistās īpašas atmiņas. Piemēram, sudraba gredzentiņš, kuru tev uzdāvināja uz 18 gadiem vai apzeltīts rokas pulkstenis, kuru saņēmi, pabeidzot universitāti.

5. Pirkumu čeki ar labi saskatāmu datumu. Esi droša, bērni pasmaidīs ikreiz, kad to pārcilās. Jā, 1960.gadā piens maksāja tieši tik, bet 1990.gadā – tik. Benzīna čeku pārskatīšana pēc gadiem arī varētu būt interesanta. Vari saglabāt čekus no dienas, kad bērns piedzima.

6. Fotogrāfija, kurā tu pirmo reizi turi mazuli rokās. Būs tūkstošiem citu uzņēmumu, bet šī, pirmā, paliks īpaša un svarīga.

7. Spilgti bērna bērnības mirkļi. Medaļas, zīmējumi no bērnudārza laikiem, krāsaini rokas nospiedumi? Kādam tie liksies banāli, bet te nav nekādu noteikumu. Ja tev šķiet, ka vajadzētu tos saglabāt, glabā.

8. Mājas mīluļu pases, žetoni, kaklasiksnas? Kāds no tā visa ātri atbrīvojas, ja mīlulis devies uz citiem medību laukiem, bet citi var vēlēties saglabāt.

Saistītie raksti

9. Tava iemīļotās mūzikas izlase uz mūsdienīgiem atskaņošanas rīkiem. Skaņuplašu vai magnetofona lentu kolekciju var jau vairs nebūt iespējas noklausīties.

10. Citas lietas no tuvākas vai tālākas pagātnes, kuras glabā un gribi nodot tālāk, piemēram, priekšmeti, kas saistīti ar mājīgumu, ģimenes maltītēm (sudraba karotītes, porcelāna trauki); zīmīgi ceļojumu suvenīri; senas pavārgrāmatas, eglīšu mantiņas, apsveikuma kartiņas utt.

LA.lv