Praktiski
Dārzs

Kas labs dekoratīvajos ziedkāpostos?0


Tās nav slimību pazīmes. Krāsainajiem ziedkāpostiem toni mēdz ietekmēt krasa temperatūras maiņa.
Tās nav slimību pazīmes. Krāsainajiem ziedkāpostiem toni mēdz ietekmēt krasa temperatūras maiņa.
Foto – Valdis Semjonovs

“Ir moderni dārzos audzēt dekoratīvos, krāsainos ziedkāpostus. Kas labs ir tajos?” EVIJA PĀRGAUJAS NOVADĀ

Vairākumam ziedkāpostu šķirņu ir baltas galviņas, tomēr selekcijas firmas “Bejo Zaden”, “Syngenta”, “Thompson & Morgan” izveidojušas arī dzeltenoranžas, zaļas un purpurkrāsas šķirnes, kas izceļas ar labām garšas īpašībām. Dārzeņu krāsainie pigmenti ir pilnībā dabiski un veselībai nekaitīgi, tiesa, pie neierastajām krāsām vēl jāpierod. Uzturvērtības ziņā visi ziedkāposti ir diezgan līdzīgi – satur daudz kālija, kalcija, magnija un C vitamīna, bet krāsainība uzlabo un dažādo ēdiena izskatu, jo īpaši marinētus dārzeņus burkā.

• Interesantākās šķirnes ar zaļām galviņām (satur daudz antioksidantu): ‘White Gold F1’ (Romanesko tipa hibrīds ar spirālē savītiem izciļņiem vēlai vasaras un rudens ražai, spilgti zaļās galviņas ir blīvas), ‘Panther F1’ (vienādas formas galviņas laima zaļā krāsā), ‘Minaret’ (ļoti garšīgas gan svaigā veidā salātos, gan vārītas).

• Šķirnes ar purpurkrāsas galviņām: ‘Graffiti F1’, ‘Purple Cape’, ‘Violet Queen F1’ (piemērota vēliem stādījumiem, jo karstumā galviņas krāsojums kļūst blāvāks), ‘Rosalind’.

• Šķirnes ar dzeltenoranžām galviņām: ‘Cheddar F1’, ‘Sunset F1’.

Saistītie raksti
LA.lv