Citi svētki, Svētki

Dāvana otrai pusītei Valentīndienā. Ar ko pārsteigt mīļoto un ko nevajadzētu dāvināt?

Foto-Shutterstock

Atkal jau klāt februāris ar tik tikko manāmu pavasara dvesmu, kas vairāk gan jūtama sirdī nekā gaisā.. Un klāt arī 14. datums – mīlētāju diena, kad tie, kas šobrīd ir šo brīnišķīgo jūtu varā, cenšas viens otru iepriecināt ar kādu mīļu velti.

Stereotipi traucēs
Šie nu patiešām ir tie svētki, kad dāvanas nevajadzētu dāvināt pienākuma, joka pēc vai tikai tāpēc, ka visi, lūk, tā dara. Jo tad sarūpētā dāvana zaudēs tās virsuzdevumu vai zemtekstu, kas tai paredzēts – sirsnīgu, reizēm pat muļķīgu vai naivu mīļumu, kopā būšanas siltumu un īpašo vēsti – cik labi, ka tu esi man līdzās…
Jā, protams, pirmās mīlestības jūtas un jaunības aizraušanās krietni vien atšķiras no tām izjūtām, kas valda pāru ar stāžu starpā. Tāpēc arī dāvanas atšķirsies. Tomēr, galvenais, lai nevalda stereotipi – mīļus lācīšus un košas sirsniņas var dāvināt tikai jaunieši, bet vecākiem ļaudīm jāmeklē kas nopietnāks. Nu nepavisam ne! Galvenais, lai dāvana ir no sirds un iepriecina otru pusīti.
Tāpēc šoreiz dāvināšanas idejas nebūs balstītas tradicionāli – viņai vai viņam, bet gan, lūkojoties uz kopā pavadītā laika ilgumu.

Dāvaniņas tiem, kas nesen kopā
Romantikas, skūpstu, rociņās turēšanās, nebeidzamu īsziņu un sarunu laiks. Šajā brīdī nav vajadzīgas dārgas dāvanas, kas nereti mēdz nolīdzināt ikdienas neuzmanību, strīdus, vai pikanti nieki, kas atsvaidzina padzisušas attiecības. Viss ir svaigs, īsts un patiess, tomēr vēl diezgan virspusējs. Tāpēc īsti vietā būs nelieli, sirsnīgi, bet mīļi nieciņi, kas citiem varbūt šķitīs bezgaumīgi vai nevērtīgi, bet ne jau mīlētājiem! Mīkstas rotaļlietas ar sirsniņām, piekariņi ar mīļiem tekstiem, saldumi sirsniņu formā, kopīgs cimds divām plaukstām utt. Pieņemts uzskatīt, ka šāds dvēseles stāvoklis lielākoties valda jaunatnes vidū, tāpēc arī līdzīgas dāvaniņas it kā piestāv viņiem. Tomēr, kur teikts, ka spēcīgu iemīlēšanos nav iespējams sajust arī sirmā vecumā un iepriecināt otru ar plīša lācīti drīkst tikai jaunībā?
Ko nevajag dāvināt – šokolādes konfektes, kas visos veikalos  nopērkamas ar atlaidi; puķu pušķus no lielveikala; smaržas vai odekolonu sirdsveida iepakojumā, bet ar neciešamu aromātu; zeķes, kabatas lakatus utt.; arī lietas, kas pašam šķiet interesantas sava hobija dēļ (otrs vēl nav iepazinis to, kas tev svarīgs; var iznākt pārpratumi).

Attiecības kļūst nopietnas
Pirmais ziedoņa laiks pagājis, taureņi parādās retāk. Šis ir otra iepazīšanas un atklājumu laiks, arī pieslīpēšanās sezona, kad vairāk uzzinām par otra cilvēka interesēm, hobijiem, patikšanu, nepatikšanu. Līdz ar to dāvaniņas kļūst personiskākas (arī saņēmējs jau sagaida kaut ko, kas domāts tieši viņam-ai). Ja dāvina ziedus, tad tieši tos, kas visvairāk patīk; saldumus – tos, kas īpaši iecienīti; smaržas vai odekolonu – precīzi zināmu zīmolu un nosaukumu. Dāvanas var būt nelielas, bet ar personisku piesitienu – krūzes, atslēgu piekariņi, tālruņa vāciņi, USB un citas lietas ar īpaši izvēlētu uzrakstu, personisku foto utt. Var izmantot arī dažādus aksesuārus, kas raksturīgi mīļotā (ās) hobijam vai darbam. Tā kā pārim jau noteikti ir daudz kopīgu foto, tad derēs arī krūzes vai T-krekli ar foto, kurā redzami abi kopā. Varbūt, apdāvinot otru, iepriecināt arī pašam sevi? Tad kā dāvanu var izvēlēties kopīgu pasākumu (bet īpašu, nevis ballīti vai koncertu, uz kuru dodas visi): izjādi ar zirgiem, pirtsvakaru divatā, braucienu ar kamanām, kopīgu spa rituālu utt.
Ko nevajag dāvināt – viņai biļetes uz sporta maču (ja vien šis sporta veids nav arī viņas aizraušanās); viņam biļetes uz modes skati vai sarīkojuma deju konkursu (ja vien arī viņš par to nefano). Nevajag dāvināt arī pārāk personiskas dāvanas (apģērbu, aksesuārus un personiskās higiēnas piederumus), ja attiecības vēl nav nostabilizējušās un nav skaidrs to statuss; nevajag dāvināt viņai gredzenu (ja doma par saderināšanos nav ne prātā) – pārpratums garantēts!

Laimīgi kopā
Šajā laikā pārim lielākoties jau ir kopīga dzīvesvieta, saimniecība, varbūt arī bērni. Līdz ar to vēlme otru iepriecināt balstās uz partnera vēlmju, interešu un rakstura pārzināšanu. Tās bieži mēdz būt arī ilgi kārotas lietas, dārgākas dāvanas, kas tiek pasniegtas kā pārsteigums. Piemēram, viņai tās var būt rotaslietas, dāvanu karte konkrēta kosmētikas vai masāžas salona apmeklējumam, viņam – pulkstenis, īpašs aksesuārs vai aprīkojums auto vai hobijam utt. Tie var būt arī romantiski sīkumi, mīļi nieciņi, ļoti personiskas lietas, īpaša vai pikanta apakšveļa gan viņai, gan viņam.
Ja brīvā laika pavadīšanas intereses sakrīt, iespējams, tas ir neliels nedēļas nogales ceļojums, izbraukums, sporta pasākums, romantiskas vakariņas, spa rituāls diviem vai vienkārši laika pavadīšana divatā (bērnus atstājot pieskatīšanā radiem).
Ko nevajag dāvināt – jebkāda veida trenažierus, sporta kluba apmeklējuma abonementu vai dāvanu karti, diētas recepšu rokasgrāmatu (lai arī labi domāts – tas norāda uz partnera nepilnībām); sadzīves tehniku (lai arī saimniecībā noderēs – romantikas tajā maz vai nemaz).

Pieradums dominē pār romantiku
Viss ir zināms un pierasts, kopā būšana ir rāma un pašsaprotama (to, cik tā tomēr svarīga, novērtē tikai tad, ja pēkšņi kaut kas mainās). Laiks, kad iespringt uz romantiku vai īpašu mīļumu, šķiet lieki. Tomēr tieši šis ir īstais brīdis, kad kaut vai domās var un vajag atgriezties pirmo tauriņu laikā.
Atmiņu atkausēšanai der atcerēties visu, kas otrai pusītei patika tad, kad iepazināties. Varbūt pat izdodas atcerēties pirmās dāvaniņas un sarūpēt ko līdzīgu arī šogad? Nē, tas nav muļķīgi! Tas tikai parādīs, ka domājat par savu otro pusīti, atceraties vecos laikus un to, kādi bijāt toreiz. Derēs ļoti personiskas lietas ar stāstu (ko zināt tikai jūs abi), piemēram, skaņu plate ar tikai jums abiem svarīgu dziesmu, foto ar vietu, kam īpaša nozīme jūsu iepazīšanās laikā, saldumi vai ēdieni, kurus šobrīd nemaz vairs nav tik viegli atrast un nopirkt utt. Iespējams, būs jāpapūlas, lai iecerēto realizētu, bet tas būs tā vērts!
Norimušas kaisles reanimēšanai varbūt noderēs kopīgs spa rituāls, pirts vakars tikai divatā, vakariņas tumsā (lai ne tikai klausītos, bet arī sadzirdētu otru) vai pikanto istabu apmeklējums (piedāvājums tikai pieaugušajiem, skat. internetā).
Savukārt romantiskas izjūtas palīdzēs radīt īpašas ballītes, deju vakara vai kluba apmeklējums, kur atskaņo to mūziku, kas skanēja jūsu iepazīšanās laikā.

5 Komentāri

  1. dr.lv šis raksts parādās ar bildi, kur sieviete attēlota vaļigā poza gultā. Tadā, kādā viņa būtu jaredz tikai viņas vīrietim nevis visai pasaulei pa internetu.
    Nebrīnos, ka Pakistānieši negrib sos svētkus. Viņiem nav vajadzīgs šis subkultūras heb antikultūras imports.

Pievienot komentāru