Praktiski
Dārzs

Daudzpakāpju puķudobes – brīnišķīgs dārza noformējums vasarnīcā vai uz balkona0

Publicitātes foto

Dārza noformēšanu ar daudzpakāpju puķu dobēm dārzkopji izmanto plaši. Taču šādas dobes vasarnīcā prasa sistemātisku atjaunošanu un pārstādīšanu, lai vecie augi netraucētu svaigu ideju īstenošanu.

Kādus materiālus var izmantot

Lai izveidotu skaistas daudzpakāpju puķu dobes, jāizvēlas daudzpakāpju dobju izveidošanas ideja. Puķu dobi var noformēt ar vienkāršiem vai interesantiem un neparastiem materiāliem.

Bieži dobes pie mājas veido:
– no koka konteineriem;
– no ķieģeļiem;
– no dažāda veida akmeņiem;
– no vecām mēbelēm;
– no vecām paletēm;
– no vecu trauku lauskām;
– no neparastiem dēļiem;
– no mazām kārbiņām;
– no vecām autoriepām.

Sagatavot pakāpienveida dobes pašu rokām nav grūti, ja izmanto materiālu, kas uzsver daudzpakāpju puķu dobju dizainu.

Koks

Koks ir nevainojami piemērots, lai izveidotu daudzpakāpju dobes. Dobēm var izmantot dažāda garuma un biezuma dēļus. Daži ir gatavi pirkt plāksnes, citi izmanto vecas paletes vai nokalpojušus materiālus.

Koka daudzpakāpju dobi var izgatavot kā parastu kvadrātu vai no dēļiem. Bet puķu dobes var tikt izveidotas arī kā piramīdas ar vairākiem stāviem. Stāvs, kas dobē atradīsies zemāk, būs lielāka izmēra salīdzinājumā ar augstākiem līmeņiem. Skaistas puķudobes izveido pie mājas 5-6 stāvos, kuros materiālu augstums ir līdz 40 centimetriem.

Daudzpakāpju puķudobes izgatavo šādi:
– uz speciālas grunts novieto dobes apakšējo koka karkasu;
– apaļu konteineru aprīko ar drenāžas iekārtu;
– dobes dēļus un dekoratīvo puķu dobi piemīda.

Visas puķu dobes pakāpes vajag līdzīgi izrotāt. Pirms augu iestādīšanas dārzkopji aizsargā grunti ar vienkāršiem minerālmēsliem.
Lai vienkāršās dobes no koka būtu aizsargātas, to stāvus pārklāj ar grunts krāsu.

Akmens

Daudzpakāpju akmens puķu dobēm raksturīgs ilgmūžīgums un vienkāršs, bet skaists dizains. Neparastumu puķu dobei var piešķirt, izvietojot puķudobē pie mājas dažāda izmēra akmeņus. Lai iestādītu puķes dobēs vasarnīcā, var izmantot skaistus akmeņus, dažāda veida ķieģeļus vai dekoratīvus elementus. Tad puķu dobes kompozīcija sanāks oriģināla.

Daudzpakāpju akmens dobes ierīkošana iekļauj:
– puķudobes vietas izvēli;
– bedres izrakšanu dārzā, lai ierīkotu 25 centimetru augstu puķu dobi;
– bedres piepildīšanu ar speciālu grunti;
– dobes dibena aizsardzību ar dažādiem akmeņiem un drenāžu.

Tikpat interesantā veidā izvieto puķu dobes pakāpienus, sākot no zemākā līdz augstākajam. Dobes izveidošana savām rokām ļauj izveidot neparastas daudzpakāpju puķu dobes formas. Kompozīcijas var būt apaļas, vertikālas, līkumainas vai unikālas formas.

Daudzpakāpju puķu dobes
LA.lv