Kopšana, Mājas

Četras dabīgas, smaržīgas receptes datora tastatūras tīrīšanai

Foto - Shutterstock

Ja, strādājot ar datoru, mēdzat našķēties, visticamāk, starp klaviatūras taustiņiem sabirst diezgan daudz drupatu, kas var traucēt darbam.

Pat ja neēdat pie datora, var tikai pabrīnīties, cik netīri laika gaitā kļūst tastatūras taustiņi. Tos tīra ar mīkstu drāniņu, kas samērcēta spirtā vai tējaskoka ēteriskajā eļļā.. Abas vielas efektīvi noņem netīrumus un iznīcina mikrobus. Bet spraugām starp taustiņiem izmanto vates kociņus.

Ja uz tastatūras uzlej šķidrumu, nekavējoties jāizslēdz dators. Tad tā jāatvieno no elektrības padeves un datora, jāapgriež ar kājām gaisā, jāuzliek uz papīra dvieļiem un sausas drānas un jāļauj vismaz 24 stundas izžūt. Pēc tam notīra lipīgās šķidruma paliekas, tastatūru pieslēdz un pārliecinās, vai darbojas. Ja ne, tas nozīmē, ka jums ir iespēja tikt pie jaunas tastatūras.

Etiķis un ēteriskās eļļas

Monitora un citu stikla virsmu tīrīšanai var pagatavot līdzekli no 1 tases ūdens, 1 tases baltvīna etiķa, 10 pilieniem citrona vai laima ēteriskās eļļas. Visas sastāvdaļas samaisa, ielej nelielā traukā ar izsmidzinātāju un pirms lietošanas sakrata, lai labi samaisās. Uzsmidzina uz virsmas un noslauka ar tīru, sausu lupatiņu.

Baltvīna etiķis  un greipfrūta ekstrakts

Tastatūras un monitora tīrīšanai var pagatavot vēl citu līdzekli. Ņem 2 tases ūdens, 1 tasi baltvīna etiķa, 1 tējkaroti greipfrūta sēklu ekstrakta, 10 pilienus saldā apelsīna ēteriskās eļļas. Visas sastāvdaļas samaisa plastmasas traukā ar izsmidzinātāju un kārtīgi sakrata. Uzsmidzina uz sausas drāniņas un tīra virsmas.

Baziliks datora tīrībai un paša mundrumam

Ja ar vienu šāvienu gribas nošaut divus zaķus, var pagatavot līdzekli, kas noderēs gan dažādu virsmu tīrīšanai, gan paša uzmundrinājumam. To nodrošinās bazilika ēteriskā eļļa, kas ir ne vien antiseptiska, bet arī veicina darba produktivitāti. Vajadzēs 1 tasi ūdens, 1 tasi etiķa, 15 pilienus bazilika ēteriskās eļļas. No kokvilnas auduma izgriež 10 kvadrātiņus un saliek citu virs cita. Izturīgā plastmasas traukā, ko var hermētiski aiztaisīt, ielej ūdeni, etiķi un bazilika ēterisko eļļu.

Cieši aizver un sakrata trauku, lai sastāvdaļas labi samaisās. Salvetes izmanto ikreiz, kad nepieciešams kaut ko noslaucīt, bet pirms lietošanas izspiež lieko šķidrumu. Jāņem vērā, ka šis līdzeklis nav piemērots koka dēļu virsmai!

Tējaskoks un rozmarīns telefonam

Telefona tīrīšanai var pagatavot līdzekli no 2 ēdamkarotēm ūdens, 2 pilieniem rozmarīna ēteriskās eļļas un 2 pilieniem tējaskoka ēteriskās eļļas. Visas sastāvdaļas samaisa tasītē, iemērc tajā mīkstu drāniņu un tīra telefona aparātu. Ar otru drāniņu vai dvieli noslauka sausu.

Pievienot komentāru