Praktiski
Dārzs

Dārzkopja horoskops. Uzzini, kādas puķes un dārzeņi tev padosies vislabāk!0

Foto – Fotolia

Auns

Auna zīme sakrīt ar pavasara iestāšanos. Tu esi dedzīgs, enerģisks un straujas dabas cilvēks, kam patīk pikanti un spēcinoši augi un pārtikas produkti. Tev viegli padodas un iepriecina sīpolu, ķiploku, puravu, Kajēnas piparu un tomātu audzēšana dārzā.

Spageti mērce no visiem šiem dārzeņiem sniedz īstu nirvānas sajūtu! Sarkanā ir tava krāsa, un jebkurš šādas krāsas zieds piesaista tevi. It sevišķi tevi sajūsmina dvīņziedu monardas, magones, cinnijas un skarainās celozijas. Tā kā Auns ir pirmā zodiaka zīme, tev patīk sasniegt jaunas robežas un virzienus. Tu savā dārzā noteikti ieviesīsi jaunākās augu šķirnes, ko piedāvā vietējā stādaudzētava.

Vērsis

Vērša zīmē pavasaris pieņemas plaukumā. Tev kā praktiskam, uz vērtībām orientētam cilvēkam patīk konsekvence un stabilitāte. Dārzā tu priekšroku dod sakņaugiem – burkānu, biešu, kartupeļu un rāceņu raža tev padodas īpaši laba.

Tev ir saasināta garšas un taustes sajūta, un pārtikas jomā tu izvēlies tradicionālas maltītes. Visa veida kartupeļi, gan vārīti, gan cepti, ir ikdienišķa tavas maltītes sastāvdaļa. Tev patīk sajust zemi zem kājām, tāpēc tu novelc apavus, kad vien iespējams. Vērsis ciena pārbaudītas un patiesas vērtības, tāpēc viņa dārzu rotā tradicionāli augi, kas zied visdažādākajās krāsās.

Dvīņi

Dvīņu zīmē pavasaris beidzas, un gadalaiku maiņa ļauj tev justies viegli un gaisīgi. Tev labi padodas audzēt dilles, kliņģerītes, ķimenes un pētersīļus, jo šie augi iederas tavā stilā.

Prieku tev sagādā vērot, kā vējā virpuļo un griežas pieneņu pūkas. Tevi īpaši valdzina dzelteni ziedi, un šādas krāsas puķes daudzviet rotā tavu pagalmu. Dažādi salāti ir tavas vakara maltītes sastāvdaļa, jo tev patīk, ka tos var ātri pagatavot.

Vēzis

Vēža zīme aizsāk vasaru. Tā kā tava jutīgā dvēsele tiecas pabarot sevi un citus, spēcinoši augi, piemēram, saldie kartupeļi ir tuvi un dārgi tavai sirdij. Tev viegli padodas tos izaudzēt un eksperimentēt ar daudzām pagatavošanas receptēm.

Vēža zīmi pārvalda Mēness, tāpēc tu izjūti radniecību arī ar visiem naktī ziedošajiem augiem. Vakara prīmulas, mēness puķes, matiolas un pusnakts karaliene – kaktuss, kura ziedi atveras īsi pirms pusnakts un aizveras pirms saullēkta, piepilda Vēža dārzu ar reibinošām smaržām un mistisku maģiju. Spēcinošas zupas un sautējumi uz tava pusdienu galda sniedz tev visu, kas dod labumu veselībai.

Lauva

Lauvas zīmē vasara pieņemas spēkā. Tā kā tev patīk saule, lieliski padodas izaudzēt savā dārzā topinambūrus, saulespuķes un pūkainās rudbekijas. Lauvas neko nedara pa pusei, un tavas puķu dobes visā krāšņumā rotā gailardijas, magones, kliņģerītes un cinnijas.

Tu ļoti lepojies ar savu apkārtni un vēli vislabāko arī saviem kaimiņiem. Tavu kaislīgo attieksmi pret dzīvi apliecina salsas, gaspačo un safrāna ēdieni, kuri top tavā plašajā virtuvē. Tur allaž rodama arī liela pudele ar karstu mērci.

Jaunava

Jaunavas zīme iezīmē vasaras beigas. Sezonālais karstums sāk iet mazumā, un gaisā ir jūtamas pārmaiņas. Tā kā Jaunavas zīme atspoguļo ražas laiku, tev patīk visas lietas, kas ir ilglaicīgas un kuras var saglabāt. Tavi favorīti ir kartupeļi, kukurūza un daudzas ziemas ķirbju šķirnes.

Tu esi kaislīgs organizators, tāpēc dārzeņi tavā dārzā aug glītās un kārtīgās rindās. Visu audzēšanas sezonu tu tikpat kā nenovelc darba cimdus, jo tev patīk veikt dārza darbus ar rūpību un neatlaidību. Tavā virtuvē vieta ir visdažādākajiem pārtikas produktiem, bet gaļa un kartupeļi regulāra ir tavas ēdienkartes sastāvdaļa.

Svari

Svaru zīme aizsāk rudens sezonu. Tu tiecies pēc skaistuma, tāpēc tavā dārzā ir visu veidu ziedu pārpilnība. Tev ir svarīga krāsa – puķes tavā dārzā ir gan spilgtos, gan niansēti liegos toņos. Tev īpaši nepatīk smērēt rokas, tāpēc visu vasaru tavā dārzā rosās vietējās stādaudzētavas darbinieki.

Ziedoši krūmi un koki rotā tava dārza žogu. Tu vienmēr vēlies atstāt labu iespaidu – tevis gatavotajos salātos rodamas ēdamās atraitnītes un ūdens kreses, bet rozes un lilijas rotā tavas ēdamistabas galdu.

Skorpions

Skorpiona zīmē rudens pieņemas spēkā. Tavā dārzā vienmēr rodami cukurzirņi un dārza salāti. Tu esi spēcīgākās zodiaka zīmes pārstāvis, tāpēc tev patīk spēcīgi augi, piemēram, Šveices mangolds, kas ataug pēc lapu nogriešanas.

Tomāti tevi piesaista ar savu sarkano, bet baklažāni – ar violeto krāsu. Tā kā tev piemīt augsta seksualitāte un dedzīgums, tevi valdzina eksotiskās lilijas. Tev patīk izaicinājumi, tāpēc suši un taizemiešu ēdieni bieži vien ir tavā ikdienas ēdienkartē.

Strēlnieks

Strēlnieka zīme iezīmē rudens beigas. Atkal nomainās sezonas, un pārmaiņu gaidas ir tavas personības daļa. Tā kā Jupiters – lielākā planēta Saules sistēmā – ir tava valdošā planēta, tevi piesaista augi, kas aug lielāki, piemēram, acālijas, rododendri un rozmarīns.

Milzu saulespuķes, kā arī pupas un zirņi, kas vijas uz augšu, priecē tavu dvēseli. Tev patīk aktivitātes svaigā gaisā un tevi iedvesmo augi, kas šķiet mežonīgi un brīvi. Ievies savā dārzā ielejas lilijas vai piparmētras. Ātras un viegli pagatavojamas maltītes, piemēram, lasis un lapu salāti ir tavā pusdienu galdā, bet popkorns – iecienīta uzkoda.

Mežāzis

Mežāža zīme aizsāk ziemas sezonu. Tu esi nopietns un organizēts cilvēks, kas formāli ievieš tulpju un narcišu stādījumus pavasarī. Tavā vasaras dārzā izveidotas glītas pupu, lapu cigoriņu un gurķu rindas.

Kā apzinīgs un disciplinēts indivīds tu centies paildzināt dārza sezonu, tāpēc rudens augu vidū ir spināti, arugula un cigoriņi. Spēcinošas zupas un sautējumi ir tavi favorīti pusdienu galdā, kurus tu vienmēr pasniedz savos labākajos porcelāna šķīvjos kopā sudraba galda piederumiem.

Ūdensvīrs

Ūdensvīra zīmē turpinās ziemas sezona. Tā kā esi ārkārtīgi neatkarīga personība, tu dod priekšroku augiem, kas ir viegli kopjami, piemēram, ķirbjiem un kabačiem. Tavā dārzā rodami zirņi un sniega zirņi, savukārt tomāti atbilst tavai egalitārajai dabai.

Tavu sirdi ielīksmo savvaļas puķes. Tavā ēdienkartē ir visdažādāko veidu augļi. Kas gan var būt vienkāršāk kā nomazgāt un ēst? Tavi draugi, eklektikas cienītāji, ierodas ciemos, lai kopīgi baudītu tradicionālos arābu salātus tabulē, tradicionālo franču ēdienu no sautētiem dārzeņiem ratatuju un kuskusu.

Zivis

Zivs zīmē beidzas ziema. Pavasaris ir tepat aiz stūra, un gaisā virmo pārmaiņu sajūtas. Zivīm parasti piemīt radošums, tāpēc daudzviet pagalmā zied lupīnas un magones. Tavā dārzā ir visas varavīksnes krāsas.

Tavai ūdenszīmes dabai atbilst gurķi, melones un vasaras ķirbji. Daudzām Zivīm patīk gatavot, un uz tavas plīts allaž vārās spēcinošas vistas vai zivju zupas. Tev iet pie sirds arī gaspačo un auksta krēmveida puravu un kartupeļu zupa “Vichyssoise”.

LA.lv