Dārzs, Sakņu dārzs

Dārzeņi, kas “draudzējas”. 10 piemēri tavam sakņu dārzam

1. Tomāti

1no10

Tas var radīt ievērojamu atšķirību gala iznākumā, ja apdomājam augu izvietojumu pirms stādīšanas. Kompanjonu stādīšana nozīmē, ka kopā saliekam vismaz divus saderīgus dārzeņus ar mērķi, ka tie viens otru labvēlīgi ietekmē.

Tas pats attiecas uz garšaugiem, augļiem un puķēm. Pareizā kombinācija var palielināt uzturvielas, samazināt kaitēkļus un slimības, pievilināt labvēlīgus kukaiņus, padarīt augsni piemērotāku, utt.

var būt lieliski kompanjoni daudziem dārzeņiem. Tu vari tos iestādīt kopā ar spinātiem, sīpoliem, pupām, zirņiem, gurķiem, pipariem, burkāniem, salātiem un rukolu.

Tie aizsargās savus kaimiņus no vasaras svelmes un pārāk daudz saules gaismas. Vislabākais laiks, lai iestādītu spinātus un tomātus, ir tad, kad laikapstākļi ir vēsi. Pirms tomāti būs gana lieli, lai nobloķētu saules gaismu, spināti jau būs pieauguši.

Ja vēlies tomātus stādīt kopā ar burkāniem, tad labāk to darīt, kad tomāti vēl ir mazi.

Apvienojot tos visus ar baziliku, visi augi būs stiprāki. No otras puses, ziedkāpostiem, dillēm un kartupeļiem nevajadzētu būt to tuvumā. It īpaši, pēdējais rada lielu risku par kukaiņu-parazītu uzbrukumu.

  1. Tomāti
  2. Brokoļi
  3. Zirņi
  4. Pupas
  5. Kāposti
  6. Burkāni
  7. Redīsi
  8. Salāti
  9. Spināti
  10. Gurķis

Pievienot komentāru