Praktiski
Dārzs

Dārza lietas no koka paletēm. Zaļi un interesanti!0

Foto – Inita Šteinberga

Par to, ka visi viesi redzēs – galds vai gulta ir no paletēm –, nav jākaunas, bet jālepojas, jo tā patlaban ir īsta modes lieta. Šādas mēbeles iederas gan šiki dizainētā pilsētas mājoklī, gan lauku vidē.

Ja grib iztikt pavisam lēti, jāpalūkojas, kur notiek celtniecības darbi: būvnieki paletes nereti atdod par velti. Var iztikt arī ar nelieliem ieguldījumiem, lietotās paletes pērkot. Sludinājumu lapas tīmeklī ir pārsteidzoši pilnas ar piedāvājumiem, par piegādi un daudzumu var vienoties. Ja veidojumu vēlas svaigi gatavotu, tad var pirkt arī pavisam jaunas paletes no ražotājiem. Vidējā cena ap 8 eiro. Koka paletes ir triju lielumu – 600×800, 800×1200, 1000×1200 cm izmērā.

Iegūtās paletes vispirms der apskatīt ar kritisku aci – vai kāda nagla vai skabarga negaida sēdētāju. Ja dēļi šķiet par spurainu, tie jānoslīpē. Ja ir laiks un vēlme, var noapaļot visus asos stūrus, dēļu malas, iedziļināt naglas, ieskrūvēt dekoratīvas skrūves.

Ja zaļā dzīvošana mīļa, nekas nav labāks kokam par apstrādi ar lineļļu. Taču, ja paletēm jaunā dzīve atvēlēta dārzā skarbu laika apstākļu ietekmē, labāk lietot beices vai krāsas, kas paildzina koka mūžu un stiprina izturību. Stilīgākais risinājums ir beicēt vai krāsot ar krāsu, kas ļauj skatīt cauri koka zīmējumu.

Saistītie raksti

Atliek vien ierakstīt interneta meklētājā vārdus “koka palešu mēbeles”, un ideju piedāvājumi uznirs gūz­mām. Piemēram, galdiņam pieskrūvēt ritentiņus, lai masīvo mēbeli ērti pārvietot. Interesantu efektu radīs paletēs iemontēti gaismekļi.

LA.lv