Praktiski
Dārzs

Dārza celiņš pasakainam pagalmam. Ierīkot ir pavisam vienkārši!0

Foto-Fotolia

Daudziem piemājas dārziņa īpašniekiem ir vēlme dārza teritoriju pārvērst par pasaku valstību, bet laika, naudas vai prasmju trūkums liedz to īstenot. Mēs piedāvājam ideju, kā ar niecīgiem līdzekļiem ātri izveidot pievilcīgus celiņus dārzā.

Celiņi pagalmā
Labiekārtotā mazdārziņā vai piemājas teritorijā nav iespējams iztikt bez celiņiem. Tie ne tikai pagalmam palīdz kļūt sakoptākam un mājīgākam, bet ļauj arī lietainā laikā brīvi pārvietoties pa teritoriju.

Lai izveidotu celiņus, daudzi pēc palīdzības vēršas pie speciālistiem, nenojaušot, ka pašu spēkiem samērā īsā laika posmā var izveidot šo dārza elementu.

Kā izveidot dārza celiņu
1. Jums būs nepieciešams ģeotekstila materiāls, dēļi, smiltis, akmens plātnes, grants. Neaizmirstiet arī par lāpstu, grābekli un šļūteni.
2. Jau iepriekš attīriet celiņa teritoriju no atkritumiem, nezālēm un kukaiņiem.
3. No dēļiem izveidojiet dārza celiņa kontūras. Konstrukcijas vidienē ieklājiet ģeotekstila materiālu.

4. Tā virspusē uzberiet smilšu slāni, tad to ar grābekli rūpīgi izlīdziniet, lai slānis būtu aptuveni vienā biezumā.

5. Tad smiltis jāsamitrina. To dara, uzlejot ūdeni no šļūtenes.

6. Pēc tam smiltis nepieciešams noblietēt, lai tās veidotu blīvu slāni. Šim mērķim var izmantot lāpstu vai jebkuru citu instrumentu, kas ir ērts un arī pasmags.

7. Celiņa pamatne ir gatava! Tagad nepieciešams uz smilšu slāņa salikt akmens plātnes, tās nedaudz iespiežot smiltī.

8. Atlicis aizpildīt tukšās vietas ar granti, šķembām vai olīšiem.

9. Tāda celiņa izveide neprasīs daudz pūļu, taču priecēs acis daudzus gadus, jo tas ne tikai labi izskatās, bet arī  uzsūc mitrumu un ilgi saglabā formu, turklāt tā izveide ir ātra un ekonomiska.

LA.lv