Manas tiesības, Patērētāju tiesības

Dārgais akumulators neiztur divus gadus. Vai garantija ir spēkā?

Foto - Shutterstock

“Grosauto” veikalā ar oficiālā piegādātāja “Latako” (Rīgā, Nometņu ielā) starpniecību nopirku dārgu akumulatoru, kam garantijas laiks bija divi gadi. Pēc pusotra gada tas sāka izlādēties. Nesu atpakaļ uz veikalu, bet tur neko nepanācu un akumulatoru nemainīja. Ko darīt? ILMĀRS SLUCKIS VIĻAKAS NOVADĀ

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Vineta Ore atgādina, ka Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 27. pantā teikts: patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam par preces vai pakalpojuma neatbilstību līguma noteikumiem divu gadu laikā no preces iegādes vai pakalpojuma saņemšanas dienas.

Šajā gadījumā patērētājam bija tiesības rakstīt iesniegumu pārdevējam “Grosauto”, jo, iespējams, pārdotajai precei bija ražošanas trūkumi un tā jāmaina. Iesniegumam jāpievieno darījumu apliecinošu dokumentu kopija, kā arī citi iesniegumu pamatojoši dokumenti (ja iespējams). Pārdevējam 15 darbdienu laikā jāsniedz patērētājam rakstiska atbilde un jāinformē par iespējamo prasījuma izpildes veidu vai strīda risinājumu, ja minētajā laikposmā nav panākta vienošanās par patērētāja prasījuma izpildi vai alternatīvu prasījuma izpildes veidu.

Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs uzskata, ka patērētāja prasījums nav pamatots, vai ir gatavs piedāvāt patērētājam citu strīda risinājumu, arī tad patērētājs rakstiski jāinformē. Pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam ir pienākums pamatot patērētāja prasījuma atteikumu.

Attiecībā uz akumulatoriem gan jāpatur prātā, ka tie mēdz nolietoties. Tad patērētājam jāvēršas pie eksperta (“Grosauto” vai citur), kas šādu faktu var konstatēt.

7 Komentāri

  1. Uz latviju, tāpat kā uz jebkuru 3.pasaules “valsti” tiek sūtīti tikai nelikvīda un brāķēta produkcija, kuru apsviedīgie vietējie pisnessmeņi andelē par cenu, kas ir pat augstāka, nekā normālās valstīs. Nav nekāds brīnums, ka “dārgais akumulators” neiztur pat 2 gadus. Tāpēc nav ko čīkstēt un jāpriecājas, ka kaut cik izturēja. Nevajag neko pirkt latvijā, tas arī viss.

  2. Ja svina-sērskābes akumulātoru atstaj izlādētu,nav svarīgi cik viņš dārgs,vienalga ir beigts.Varētu būt jautājumi:Cik % resurs sabojāts,ja izlādēts nav bijis pārāk ilgi,bet varbūt pusgadu tukš veikala noliktavā nogulējis…

Pievienot komentāru