Praktiski
Manas tiesības

Darbs vasaras brīvlaikā: vai pietiks vietu visiem gribētājiem?0

Foto: Luis Molinero/SHUTTERSTOCK

“Pagājušajā gadā abi mani dēli skolēnu vasaras brīvlaikā ar Nodarbinātības valsts aģentūras atbalstu dabūja darbu. Vai arī šogad būs tāda iespēja, un kad jāpiesakās?” KRISTĪNE LIMBAŽU NOVADĀ

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) noskaidrojām, ka elektroniskā reģistrācija skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam jau sākusies visos reģionos un turpināsies līdz pat 17. augustam. Taču reģistrācija vien vēl nenozīmē, ka skolēns darbu noteikti dabūs. Tas būs iespējams tikai tad, ja ir brīvas vakances, ko piedāvāt, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits tomēr ir ierobežots.

Skolēnam jāreģistrējas tajā reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. NVA mājaslapā (www.nva.gov.lv) ir pieejama tabula ar reģionu, novadu un filiāļu uzskaitījumu. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš konkrētajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu (arī kontaktpersonu saraksts pieejams aģentūras mājaslapā).

Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pats pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām.

SVARĪGI

• Piedalīties pasākumā “Skolēnu vasaras darbs” var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

• NVA plāno šovasar skolēniem izveidot 6388 darba vietas.

• Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs atrodama NVA mājaslapā (www.nva.gov.lv).

LA.lv