Praktiski
Mājas

Dāmu dizains vannasistabā. Špikeris romantiskam iekārtojumam0

Publicitātes foto
Galerijas nosaukums

Sievietes, iekārtojot telpu sev apkārt, tiecas to padarīt skaistāku, romantiskāku un trauslāku. Nesenajā būvniecības keramikas industrijas un vannas istabas mēbelējuma izstādē “Cersai – 2013” (Boloņā, Itālijā) tika prezentēta vēsturē otrā “Hansgrohe Axor” zīmola sieviešu vannas istabas kolekcija. Pirmā kolekcija tapusi pirms vairākiem gadiem sadarbībā ar dizaineri Patrīciju Urkiolu.

“Patrīcija bija pirmā dizainere, kas, apspriežot ģimenes vannas istabas iekārtojumu, nelietoja vārdu “mēs”, bet gan “es”. Visus risinājumus viņa apskatīja caur “viņš un viņa” attiecību prizmu. Tas man bija kaut kas jauns,” komentējot jauno kolekciju, “Ahor” zīmola vadītājs Filips Groe atzina, ka pēc interesantās sadarbības ar Patrīciju, kam bija ļoti savdabīgs un drosmīgs skatījums, viņam radusies vēlme atkal sadarboties ar dizaineri sievieti. Tāpēc šoreiz izvēlēts sieviešu dizaineru trio no Skandināvijas – kompānija “Front Design”.

Pirmā kolekcija 

“Axor Urquiola”


Kopējā noskaņa noteikti ir ļoti gaiša, viegla un sievišķīgi svaiga. Tas panākts, izmantojot augu un ziedu elementus gan santehnikas formu izveidē, gan arī klātienē, izvietojot tos vannas un dušas telpās. Ar vieglumu un šarmu ideāli sadzīvo dušas, izlietņu un vannas maisītāju un statīvu atturīgais dizains, kas telpā rada īpašu līdzsvara sajūtu starp sievišķo un vīrišķo.

Šajā kolekcijā ļoti domāts arī par ģimenes vannas istabas intimitāti, par to, ko partneri vēlas viens otram atklāt, bet kas ir pārāk personisks. Piemēram, Patrīcija izteikusies, ka sievietei nevajag spoguli virs izlietnes, jo viņa negrib redzēt savu attēlu nejauši, kā garām skrienot, vai arī tad, kad to nevēlas, savukārt vīrietim spogulis virs izlietnes ir nepieciešams, jo viņš taču dzen bārdu tieši tur. Turklāt sieviete nepavisam nevēloties redzēt, kā vīrietis tīra zobus. Tāpēc šajā kolekcijā iekārtotas atsevišķas izlietnes – viņam un viņai.

 

Otrā kolekcija 


“Axor Water Dream” 


Šā gada sadarbība krietni vien atšķīrusies, jo skandināvu kompānijas “Front Design” dizaineres ļoti lielu uzmanību pievērsušas tieši tehnoloģijām. Visas trīs dizaineres – Sofija Lāgerkvisa, Šarlote fon der Lankena un Anna Lindgrēna – ieguldījušas lielu darbu, lai kolekciju izveidotu par vienlīdz smalku un tehnoloģisku produktu, kas turklāt arī skaisti izskatās. “Axor” vadītājs uzskata, ka šī kolekcija būs aktuāla arī pēc desmit gadiem.

 

Ko nošpikot latvietēm


Vienošanās un kompromiss noteikti ir vajadzīgs, lai spētu iekārtot omulīgu ģimenes mājokli, kas patīk un ir ērts visiem tā iemītniekiem. Tomēr dažās telpās un detaļās der to neievērot, atvēlot arī kopējās telpās kādu sevis lutināšanai piemērotu stūrīti. Urkiolas dizains lieliski parāda, ka interesantāks nav vis garlaicīgs kompromiss, bet gan atšķirīgā līdzāspastāvēšana un mijiedarbība. Savukārt dizaineru trio veidotais projekts aicina ne tikai vīriešus, bet arī sievietes pievērst uzmanību funkcionāliem izstrādājumiem – ērtas lietas ikdienā vienmēr uzlabo garastāvokli, pašsajūtu un arī attiecības.

LA.lv