Praktiski
Mājas

Dabīgi koka mēbeļu spodrinātāji, ko vari pagatavot pats 0


Pie reizes atjauno nobružātās koka daļas. Ja vēlas atjaunot lakojumu, vecā laka pilnībā jānoņem. Vienkāršākais risinājums – apstrāde ar lineļļu.
Pie reizes atjauno nobružātās koka daļas. Ja vēlas atjaunot lakojumu, vecā laka pilnībā jānoņem. Vienkāršākais risinājums – apstrāde ar lineļļu.
Foto – Valdis Semjonovs

Pavasara tīrīšana nozīmē ne tikai zirnekļu tīklu izraušanu no kaktiem un putekļu noslaucīšanu no skapjaugšām. Vajag padomāt arī par koka mēbelēm, kas tā vien gaida, kad tiks nopulētas spožas, lai tajās atspīdētu gaisma. Mēbeļu pulēšanas līdzekli vari pagatavot pats – no mājās atrodamām sastāvdaļām.

Vai zināji, ka mēbeles var nospodrināt ne vien ar olīveļļu, bet arī citronu sulu un pat kokosriekstu eļļu? Tīrīšanas līdzekļiem nevajag nezināmas izcelsmes ķīmiju, pietiks vien ar to, kas atrodams virtuves plauktos.

Etiķa un eļļas pulētājs

Formula pavisam vienkārša – nelielai porcijai līdzekļa, ar ko spodrināt koka mēbeles, vajadzēs 50 mililitrus etiķa un dažus pilienus olīveļļas. Šķidrumus ielej nelielā pudelītē un kārtīgi sakrati. Etiķis no koka virsmas iztīrīs pleķus, bet olīveļļa mitrinās virsmu, lai tā neizžūtu, norāda Care2.com.

Kokosriekstu eļļas pulētājs

Saistītie raksti

Mēbeles lieliski var uzpulēt arī ar iepriekš izkausētu (ūdens peldē) kokosriekstu eļļu. Spodrināšanai vajadzēs aptuveni ēdamkaroti kokosriekstu eļļas, vienu sausu lupatiņu un vienu mitru lupatiņu. Vispirms virsmu noslauki ar mitro lupatiņu. Pēc tam uzliec kokosriekstu eļļu uz sausās lupatiņas un ar apļveida kustībām pulē mēbeles virsmu. Pēc pulēšanas koka virsma būs skaisti spīdīga un mazliet smaržos pēc kokosriekstiem.

Citronu un olīveļļas pulēšanas līdzeklis

Pavisam ekoloģisks būs tīrīšanas/pulēšanas līdzeklis no citronu sulas un olīveļļas. Līdzekli gatavo no svaigi spiestas sulas un olīveļļas attiecībā 1:2. Piemēram, uz vienu ēdamkaroti citronu sulas izmanto divas ēdamkarotes eļļu. Līdzekli pirms lietošanas kārtīgi sakrata, bet pēc tam uzlej uz sausas, tīras lupatiņas un ar to tīra koka mēbeles. Citronu sula izņems traipus, bet olīveļļa spodrinās koku.

 

delfivina

LA.lv