Praktiski
Dārzs

Citronkociņš no sēkliņas. Kā pašam izaudzēt veselīgo augu?0

Foto-Shutterstock

Floristi uzskata, ka nav nekā sarežģīta – pašam izaudzēt citronkociņu. Ir jāzina dažas viltības, kas palīdzēs sēkliņai uzdīgt un izaugt par raženu kociņu.

No vienas puses, var nopirkt jau ieaudzētu divus gadus vecu kociņu un turpināt to audzēt tālāk. Ir jāizvēlas pods, kurš ir krietni lielāks par sakņu kamolu un kuram noteikti ir drenāžas caurumi. Pārstādot augu, poda apakšā obligāti jāieber mazu akmentiņu slānis.

Kopšana ir diezgan vienkārša – augam jānodrošina 8–10 stundas saules gaismas dienā un regulāri jālaista, taču nedrīkst pārliet. Citroni būs gatavi pēc 6–9 mēnešiem.

Savukārt ja jūs nebaida sākt visu no nulles, nāksies nedaudz pielikt pūles. Tas prasīs vairāk laika, taču gandarījums būs lielāks.

Nepieciešams
labs citrons (vislabāk to iegādāties bioproduktu tirgotavās)
zeme podam
pods (50 cm plats un 30 cm augsts)
apakštrauks
saulaina vieta uz palodzes vai arī lampa

Vispirms samitrina visu augsni. Ir ļoti svarīgi, lai augsne būtu uzsūkusi pietiekami ūdeni, taču lai nebūtu pārāk slapja. Mitro augsni iepilda podā 2 cm no malām.

Citrona sēkliņu liek zemē 1,5 cm dziļumā. Ir noteikti jāzina, ka šis citrons nav hibrīdauglis, citādi nekas neaugs.

Kad sēkliņa ir iestādīta, viegli aprasina zemi un pārvelk podam pāri pārtikas plēvi. To nostiprina ar saimniecības gumiju, lai viss būtu stingri nostiepts. Plēvē izdur dažus nelielus caurumus, podu noliek siltā saulainā vietā. Ik pa laikam augsne ir jārasina. Pēc pāris nedēļām jāparādās asniņiem. Tiklīdz tas notiek, plēve ir jānoņem.

Tagad ir ļoti svarīgi, lai augs saņemtu pietiekami daudz saules gaismas. Augsnei jābūt mitrai, un stādiņam jāsauļojas 8 stundas dienā.

Jau pēc deviņiem mēnešiem varēs cienāties ar pirmajiem paša izaudzētajiem citroniņiem.

Noskaties video un uzzini, kā vēl var izaudzēt savu citronkociņu no vienas sēkliņas.

LA.lv