Praktiski
Mājas

Citādā veļasmašīna: pārnēsājama vai piestiprināta pie sienas0


Pie sienas stiprināma miniveļasmašīna ļauj racionāli izmantot telpas platību.
Pie sienas stiprināma miniveļasmašīna ļauj racionāli izmantot telpas platību.
Publicitātes foto

Veļasmašīna ir tā ierīce, bez kuras mūsdienu mājoklī vairs nevar iztikt. Bet ko darīt, ja tai nepietiek vietas? Izrādās, tagad iespējams iegādāties mazas, pārnēsājamas veļasmašīnas un pat tādas ierīces, ko stiprina pie sienas.

Miniveļasmašīnas salīdzinājumā ar standarta gabarītu veļasmašīnām aizņem ļoti maz vietas, īpaši pie sienas stiprināmā, jo tā ļauj racionālāk izmantot telpas grīdas platību. Mazās veļasmašīnas īpaši piemērotas nelielai ģimenei vai vienam cilvēkam. Tās noderīgas arī tad, ja vienā reizē nepieciešams izmazgāt tikai dažus apģērba gabalus, bērnu drēbītes utt. Portatīvā veļasmašīna būs labs palīgs arī vasaras atpūtā, jo to ērti iespējams paņemt līdzi uz laukiem vai vasarnīcu.

Izvēloties mazās ierīces, svarīgi tie paši parametri, kas standarta veļasmašīnām – jauda, ietilpība, mazgāšanas programmas u. c. Toties trokšņa līmenis tām būs zemāks, jo portatīvās mašīnas izgatavotas no plastmasas, kas ir klusāks materiāls par metālu, turklāt sienas veļasmašīnas konstrukcija veidota tā, ka trokšņa un vibrāciju līmenis samazināts līdz minimumam.

Pārnēsājami modeļi

Vienkāršākais variants, ko iespējams ievietot nelielā mājoklī un arī nelielas rocības gadījumā, ir portatīvā jeb pārnēsājamā veļasmašīna. Tomēr tā ir pietiekami jaudīga un ietilpīga, lai izmazgātu ikdienai nepieciešamo veļu. Šāda veļasmašīna ir īpaši piemērota lietošanai nelielos dzīvokļos vai kopmītnēs dzīvojošiem studentiem, kā arī vasarnīcas apstākļiem, jo to var ērti pārvadāt automašīnā – dažiem modeļiem ir pat speciāli paredzēti rokturi.

Saistītie raksti

Portatīvās veļasmašīnas korpuss ir veidots no izturīgas, caurspīdīgas augstas kvalitātes plastmasas. Mazā izmēra un izmantotā materiāla dēļ tā ir samērā viegla, bet ietilpīga (no 1,5 līdz 4 kg). Šādai ierīcei nav nepieciešama noteikta uzstādīšanas vieta, jo tai nav pieslēguma pie ūdens un kanalizācijas sistēmas. Līdz ar to tajā laikā, kad veļu nemazgā, veļasmašīnu var uzglabāt kaut vai skapī. Tomēr tas sagādā arī zināmas neērtības – ūdens ierīcē jāielej pašam, turklāt ūdeni veļasmašīna pati nesilda. Bet notece paredzēta caur klāt pievienotu cauruli (laikus jāpadomā, kur ūdeni būs iespējams novadīt). Pieejami modeļi gan ar, gan bez centrifūgas. Cena atkarīga no modeļa jaudas (no 135 līdz 160 W), ietilpības un komplektācijas ar vai bez centrifūgas.

Pie sienas stiprināma

Pagaidām piedāvājumā ir tikai viens pie sienas stiprināms modelis “Daewoo DWD-CV701PC” (aptuvenā cena 350 eiro), toties ar interesantu dizainu, kas mājoklim piešķirs stilīgu un mūsdienīgu izskatu. Mazo izmēru dēļ to iespējams uzstādīt jebkurā telpā – virtuvē, vannas istabā, pat noliktavā utt. Galvenie noteikumi – sienai, pie kuras stiprina ierīci, jābūt nesošai (mašīna sver 16 kg) un tai jāatrodas maksimāli tuvu kanalizācijas komunikācijām, jo pievienotā ūdens noteces caurule nav īpaši gara. Lai gan ierīce ir pavisam neliela, tai ir plaša programmu izvēle (ātrā, delikātā, bērnu drēbes, skalošana, centrēšana, auksts ūdens). Pieejams arī bērnu drošības slēdzis. Tomēr jārēķinās, ka vienā reizē iespējams izmazgāt ne vairāk kā 3 kg veļas un izmazgāto veļu mašīna centrēs tikai 700 apgriezienos – to nosaka tās novietojums pie sienas. Līdz ar to veļa būs mitrāka nekā parastajā veļasmašīnā mazgātā.

LA.lv