Praktiski
Manas tiesības

Cilvēki ar smagiem funkcionāliem veselības traucējumiem saņems par 100 eiro lielāku pabalstu0

Foto: Fotolia

Izmaiņas Valsts sociālo pabalstu likumā paredz, ka no šā gada 1. jūlija bērni un pieaugušie ar smagiem funkcionāliem veselības traucējumiem kopš bērnības, kuriem nepieciešama īpaša kopšana, saņems lielāku pabalstu.

No 1. jūlija pabalsts būs par 100 eiro lielāks – līdzšinējo 213,43 eiro vietā varēs saņemt 313,43 eiro mēnesī. Taču, lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pagūtu veikt visas nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmās, pabalsti par periodu no 1. jūlija tiks pārrēķināti un starpība izmaksāta līdz 1. septembrim.

Palielināt atbalstu ģimenēm, kuras diendienā aprūpē gan savus bērnus, gan pieaugušos ģimenes locekļus ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem kopš bērnības, bija nepieciešams, lai mazinātu risku šīs ģimenes pakļaut vēl lielākam nabadzības riskam vai finanšu līdzekļu trūkuma dēļ personas ar invaliditāti ievietot ilgstošas aprūpes iestādēs.

VSAA dati liecina – pērn invalīda kopšanas pabalstu par bērniem saņēmušas ap 2070 personas, savukārt pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana un noteikta I invaliditātes grupa saistībā ar slimību kopš bērnības, saņē­mušas 2316 personas.

LA.lv