Ģimene, Manas tiesības

Cik daudz naudas drīkst pārskaitīt savam bērnam, lai nebūtu problēmu ar VID?

Foto-Shutterstock

Bērnam ir bankas karte, uz kuru regulāri pārskaitu kabatas naudu. Kāda summa gadā drīkst būt, lai nerastos problēmas ar VID? LINDA R. RĪGĀ

Nodokļu normatīvie akti nenosaka ierobežojumu kabatas naudas apmēram, ko vecāki pārskaita saviem bērniem kredītiestādes kontā. Šādas summas nav jādeklarē, un nav arī jāmaksā ienākuma nodoklis.

20 Komentāri

 1. Man liekas ka drīz ..Mēs vairs ne pārvaldīsam par savu naudu.
  V
  I
  D. Baidās lai neviena kapeicina nepazūd. Pamaz to nodokļu ,vajag par gaisu ,par to, ka elpojam untatalak.

  1. Murmulīt- vai esi jau pamanījis šādu virzienu VIDa domāšanā? Pagaidām viss iet represīvas valsts virzienā. Varbūt jaunā VID vadītāja vēl savu vārdu nav varējusi paust? Liels laiks jau pagājis. Jauna slota taču tīri slauka. Un ātri. Bet grīda vēl tik pat tīra kā pirms viņas.

 2. Pilnīgas muļķības! Pārskaitīju dēlam caur bankas kontu10000 LVL. KNAB uzoda, VID pieprasīja ierakstīt amatpersonas deklarācijā. Tā, kā minēto summu biju iepriekš norādījis, kā savus izdevumus, tad pieskaitot 2.X kā aizdevumu, sanāca izdevumu pārsniegums pār ieņēmumiem. Uzsūtīja privāto auditu. 3 mēnešu gimorojs. Neticiet, ko te raksta!

 3. Absurds. Saak palikt drausmigi dzivot shaja valsti kura esi dzimis. Loti ceru ja taa turpinaas ka visi mirstigie ateadis savus patverumus un dzivi citur. Loti ceru. Bet valdibas blezi lai savu naudu un mantibu dala sava starpa. Loti ceru.

 4. Dzivoju Skotijaa jau 12 gadus un man ir bail braukt atpakal jo es Latvijaa juutos nedrosi finansiaali,bez naakotnes beerniem,kaa uz sliidosu zemes nogaazi un dubliem.Man ar nozeelu jaasaka,ka noteikti tur nedziivosu un nu jau neiet runa par finanseem,tacu par visu bardaku un cilveeku pazemosanu no valdiibas.Man sirds saap,kad braalji ir Latvijaa un mocaas no centa liidz centam,kad straadaa no riita liidz vakaram un maksaat neviens negrib,kad slimot drikst tikai tad ja simtiem eiro kabataa.zeel,ka to naudu,kuru es seit smagi stradajot nopelnu un nomaksaaju nodoklus,veel,kad paarsuutu naudinu viniem atkal jaamaksaa pvn.Kaut jums pietiktu speeka un gudriiba,lai nesajuktu praataa dziivojot Latvijaa

  1. Visu cienju,Dundadzniecei. Mees arii ar viiru dziivojam un straadaajamLondonaa, nu jau 15 gadus, un nemaz nav veelme griezties atpaka’l- piekriitu,ka tad ,kad aizbraucam pie saveejiem ciemos,un redzot,kaa vinjiem tur dziivojas- gribas kliegt-“.. mii’lie,peec iespeejas aatraak kravaajiet koferus,viistiet beernus un aujiet kaajas, kameer “kundzinji” veel nav noeedu’si peedeejos matus no galvas!!!” Tie’saam- tas bardaks laikam nekad nebeigsies,kaut gan bija doma,ka braucam atpaka’l,jo pensija taa kaa buutu nopelniita,bet zem tilta LV dziivot arii kaut kaa negribas. Tagad- tiek liegta iespeeja pabalstiit sev tuvos cilveekus LV/te es ar to domaaju savus radus 4.tajaa pakaapee,savu labaako draudzeni,jo vinja ,redz nevar nopelniit,lai at’lautos sev cilveeka cieniigu dziivi/…., tad uz kurieni taa “valsts”ripo??? Nu ko- lai veicas VIDam ar nodok’lu iekasee’sanu par sniegu,par lietu un svaigu gaisu!!! Un visiem tiem,kuri dziivo tajaa “BRIIVAJAA” Latvijaa- silti noveelu- esiet pilni izturiibas un pacietiibas,jo ar to jau nekas veel nav beidzies!!!

 5. Valdībā atrodas bijušie slinķi,kas nekad nau strādājuši(maigi pateicu),bankās zagļi.Mūsu naudiņu groza kā vēlas bet mums jàmaksà par konta uzturēšanu,par katru operāciju utt.,ja noliec noguldijumu,ņemot laukā,atkal,jāmaksā.TIE NAV ZAGĻI???.Es ,bērniem,naudu nesūtu caur banku,ir citi varianti.Šai,bandītu,bandai nedomāju maksā nodokĺus un kaut ko uzrādīt.

 6. Diemžēl tas, ka nodokļu iekasēšanas vārdā iestādes aizmirst par cilvēcību, ir skaudri un nežēlīgi. Jā, tieši iestādes, nevis likumdevēji. Problēma ar iestāžu interpretāciju, kas kļūst arvien plašāka un plašāka. Un kas to lai zina, vai patiešām tie, kuri tos likumus pieņēma, maz varēja iedomāties, ka šādi tie tiks iztulkoti…

  1. Tie, kas šos likumus pieņēma , vismazāk domāja par tautu..var teikt, ka viņi doma TIKAI par savām kabatām.

 7. A ka ir ar kraj kontiem? Ja es uztaisu uz berna varda kontu un sutu katru menesi tur naudinju? Ja sakrasies pieklajiga suma manam bernam pectam novilks nodoklus kad vares iznemt?

Pievienot komentāru