Praktiski
Manas tiesības

Cienījami gadi un necienīga attieksme no pašvaldības. Kā var atteikt palīdzību?0

Foto – Ieva Čīka/LETA

Vai ir kaut kādi ierobežojumi palīdzības saņemšanai cilvēkiem pēc 90 gadu vecuma? Ja cilvēks šādā vecumā slikti redz un dzird, vai tas skaitās normāli, un vai viņam var atteikt palīdzību, lai nokļūtu pie daktera Rīgā? SILVIJA ZILUPES NOVADĀ

Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta vecākā eksperte Maruta Pavasare apliecina, ka cilvēka vecums nevar būt iemesls, lai atteiktu viņam sociālo palīdzību. Ierobežojumi var būt tikai finansiālu un, iespējams, arī medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja ir tik nopietnas veselības problēmas, ka labāk tik tālu ceļu pie dakteriem nemērot. Turklāt arī Latgalē strādā kvalificēti ārsti, kuri redzes un dzirdes problēmu gadījumos varētu sniegt konsultācijas.

Par finansiāliem ierobežojumiem, kas personai cienījamos gados traucē nokļūt pie daktera, vajadzētu aprunāties ar vietējo pašvaldību, jo tikai pašvaldība var noteikt tādu atbalsta veidu kā personas nogādāšana Rīgā, ja viņa pati nevar tur nokļūt. Tieši šāds atbalsta veids gan nav ierakstīts nevienā likumā, kas regulē sociālo palīdzību, taču nevienai pašvaldībai nav liegts palīdzēt saviem iedzīvotājiem, vēl jo vairāk tiem, kuri sasnieguši tik cienījamu vecumu un vēlas saņemt ārsta konsultāciju.

LA.lv