Praktiski
Mājas

Ciemos pie režisora Ulda Cipsta, kur filmēts TV3 seriāls “Šķiršanās formula” 16

Foto – Anda Krauze

Sabiedrībā daudz viedokļu raisījis TV3 seriāls “Šķiršanās formula”, kurā virmo attiecību kaislības. Tā režisors un producents ir ULDIS CIPSTS, un daudzi seriāla kadri filmēti paša režisora privātmājā Mežaparkā.

Jā, tas ir viens no pašiem “mājīgākajiem” stiliem, kaut kas mazliet no kantri, bet ar franču daiļuma viegli jaušamu iezīmi.

Galerijas nosaukums

– Šajā namā sākām dzīvot pirms pieciem gadiem. Tas celts 1908. gadā, projektējis latviešu arhitekts Augusts Vite (1876 – 1969). Tipiska tā sauktā Šveices vasarnīcu stila divstāvu ēka ar pildrežģu konstrukcijas apdari un augstu jumtu. Pirms Otrā pasaules kara te bijusi Šveices vēstnieka rezidence, – stāsta Uldis Cipsts un iepazīstināšanu ar namu sāk ar lejasstāvu. Viesistabā – pianīno un kamīns. Tālāk paveras skats uz darba kabinetu, kur gar visu sienu novietots grāmatplaukts – pilns ar grāmatām, uz palodzes – tēlnieces Andas Poikānes veidotais eņģelis. Viņas sakrālo mākslu mājā var ieraudzīt arī citās telpās. Mākslas klātbūtne te jūtama it visur.

– Mājās man svarīgs ir miers un tāds telpu iekārtojums, kas palīdz rast ne vien atpūtu, bet arī garīgumu un iedvesmu radošām iecerēm.

Telpu interjeru veidojusi Ulda dzīvesbiedre Diāna:

– Mums ģimenē ir pieci bērni, tāpēc bija svarīgi, lai dzīvestelpa būtu gan lietišķi praktiska – nepārslogota ar lieko –, gan pozitīvas emocijas raisoša – mākslinieciski izteiksmīga. Sienu krāsojumam izvēlējāmies gaišos toņus, un tie lieliski palīdz izcelties gleznām. Interjerā dominē skandināvu un Provansas stils, kas saista ar savu vienkāršību un neuzkrītošo skaistumu.

Jā, tas ir viens no pašiem “mājīgākajiem” stiliem, kaut kas mazliet no kantri, bet ar franču daiļuma viegli jaušamu iezīmi.

Otrajā stāvā iekārtotas bērnu istabas, vannasistaba un guļamistaba. Daudzas mēbeles, interjera priekšmeti iegādāti izsolēs Skandināvijā, taču daļa sameklēta tepat Latvijā, un tās restaurējusi Diāna – tumšos toņus padarījusi gaišus. Un viss nams ar savu mieru un interjera gaišumu it kā noglāsta.

LA.lv