Praktiski
Dārzs

Ciemos krāšņākajā dārzā Lietuvā, kur aug puķu tūkstoši0

Foto: Inita Šteinberga

Nelielajā Lekečiai pilsētiņā ir dārzs, kuru var nominēt par pašu puķaināko Lietuvā, varbūt pat visā Baltijā.

Šajā dārzā viesojāmies kopā ar cilvēkiem no Latvijas, kam puķes ir gan aizraušanās, gan darbs, taču arī šie speciālisti bija ļoti pārsteigti. Kaut gan iztaujājām saimniekus, īsta skaidrība, kā tas iespējams, neradās.

Saimnieki ir diezgan turīgi cilvēki, uzņēmēji, kas darbojas gaļas pārstrādes jomā. Taču viņu īstā aizraušanās ir vasaras puķes, jo tās ir viskošākās. Tās ir visur! Dārzu veido kopts mauriņš un lielākoties traukos stādītu puķu tūkstoši.

Saimnieks, kā jau lietuviešu vīriešiem ierasts, pēc aicinājuma ir mākslinieks, kurš aizrāvies ar metālkalumiem. Pēc paša kompozīcijas radīti mazi, lielāki un pavisam milzīgi statīvi, kur ievietot puķu podus.

Jau agri pavasarī plēves siltumnīcās sāk audzēt stādiņus. Saimnieki atzīst, ka, puķēm kuplojot, siltumnīcas kļūst arvien pilnākas. Kad vairs nevar iekļūt iekšā, ir laiks augus nest ārā. Stādīšanai podos, dobēs ģimene katru pavasari veltot divus mēnešus. Kad viss skaistums vietā, turpmāk nekas liels neesot jādara – tikai jālaista, jāmēslo. Taču, novērtējot milzum daudzās puķes, tas nešķiet tik viegli. Laistīšanā iesaistīti visi, pat bērni. Puķes baro reizi nedēļā ar kādu no Kristalona mēslojumiem vai ar citu puķēm paredzētu pilnmēslojumu, kas veicina ziedēšanu. Pārmēslot arī nedrīkst, lai neaug tikai lapas. Milzīgajam balto petūniju krāvumam lapas tiešām neredzējām – ziedus vien.

Uz latviešu dārznieku neatlaidīgajiem jautājumiem, kā tas iespējams, ka nevar atrast nevienu noziedējušu ziedu, saimnieki tikai pasmaidīja. Sak, ja labi zied un aug, vecos pat nemana. Taču nobiru nebija arī uz zemes! Nevienas! Protams, visus firmas noslēpumus (vai nodarbināto dārznieku skaitu) mums neatklāja, taču tas dārzu padarīja vēl vairāk atmiņā paliekošu.

Interesanta ideja – dobes veidot reljefā. Augsni nevis ber gludi, bet izveido lēzenu kalniņu un stādus dēsta tajā. Tad, piemēram, vienāda auguma ledenītes veido puķu vilni.

LA.lv
ŽD
Žanna Damme
Praktiski
Krēmīga un maiga šampinjonu biezeņzupa
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Netīrs un nošņurcis karogs. Vai kāds vispār kontrolē Latvijas karogu stāvokli?
9 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Atā, skaistā fuksija! Tiekamies pavasarī!
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Raudāju ikreiz, kad domāju par pamestajiem…” Linda Penēze bērnu slimnīcā izveido auklīšu dienestu
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
13 minūtes
SK
Skaties.lv
Veselam
Stradiņa slimnīcā jauna iekārta vēža ārstēšanai ar staru terapiju
18 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis?
1 stunda