Praktiski
Mājas

Ciemos Jumiķu ģimenes namā ar baseinu un nestandarta risinājumiem5


Māja no ārpuses ir sniegbalta, stūrīši apdarināti ar zāģētiem sarkanajiem ķieģeļiem, pagalmā – baseins, kur karstās vasaras dienās veldzēties
Māja no ārpuses ir sniegbalta, stūrīši apdarināti ar zāģētiem sarkanajiem ķieģeļiem, pagalmā – baseins, kur karstās vasaras dienās veldzēties
Foto: Valdis Semjonovs

Mājas – vieta, kur vienmēr atgriezties, – katram cilvēkam ir ļoti svarīga. Jumiķu ģimene šajā aspektā noteikti var justies laimīga – tai nekad nav nācies klīst pa svešiem, īrētiem mitekļiem, bet vienmēr ir bijušas savas mājas – nams Rīgā, Zolitūdē, mantots no vecvecākiem, ko kopt un pamazām iekārtot.

Tiesa, pirms aptuveni divdesmit pieciem gadiem, kad jaunais Jumiķu pāris te sāka mitināties, māja bija diezgan bēdīgā stāvoklī. Sākotnēji simt gadus veco namu centās remontēt, bet tad saprata – uzcelt jaunu būs lētāk nekā atjaunot veco. To noslaucīja no zemes virsas un ķērās pie jauna būvēšanas.

Uzcelt visu māju vienā rāvienā – tas jaunajiem saimniekiem nebija pa kabatai. Būve tapa daudzu gadu laikā, vispirms – nepieciešamākās telpas un pamazām pārējās. Bet šobrīd Jumiķu ģimene var dzīvot ērtā, skaistā un omulīgā namā, kuram paiet garām vienaldzīgi, manuprāt, nav iespējams. Jo tas jau pa gabalu izskatās skaisti – apmests un nokrāsots balts, stūrīši apdarināti ar zāģētiem sarkanajiem ķieģeļiem, atvestiem no Liepājas Karostas. Īpašas uzmanības vērts ir skurstenis, kas veidots senatnīgā stilā un skaisti apdarināts ar nelieliem akmeņiem. Tādā pašā stilā kā māja veidota arī nojumīte brīviem brīžiem un svētku svinēšanai, arī pirtiņa un citas būves pagalmā.

Ne mazāk rūpīgi, ar mīlestību iekārtota arī mājas iekšpuse. Mājas saimniece Anda stāsta – galvenais ideju ģenerators tam, kā jāizskatās mājoklim gan no ārpuses, gan iekšpuses, ir viņas vīrs. Šķiet, iekārtojot ģimenes māju, viņš ir izpaudis savu apslēpto interjera dizainera talantu. Sperot kāju pāri slieksnim, pirmais acīs iekrīt atpūtas telpā uzbūvētais skaistais kamīns ūdens lāses formā, darināts no Saulkalnes dolomīta plāksnītēm. No tāda paša materiāla veidoti arī sienas dekori gaitenī. Iebūvētās mēbeles virtuvē ir oranžas. Šāda krāsa izvēlēta tāpēc, ka tā neļaujot pārāk ilgi uzturēties šajā telpā, tātad mudina nepārēsties, teic ģimenes galva. Vienu sienu rotā fototapete ar tulpēm oranžzaļos toņos. Virtuves vidū – apaļš galds, gatavots no oša koka, pie kura ģimenei ērti pulcēties maltīšu reizēs. No oša koka pēc ģimenes galvas skicēm gatavota arī lielākā daļa pārējo mēbeļu. Un arī daļa grīdu tapusi no šā dabīgā materiāla, citas un durvis visā mājā – no priedes. Kāpnes no gaiteņa ved uz otro stāvu. Un arī tās ir uzmanības vērtas – gatavotas no metāla ar oša koka pakāpieniem, turklāt tie ir nevis, kā ierasts, stūraini, bet skaisti noapaļoti. Secinām, ka tās ir pēdai ļoti tīkamas.

Mājas otrajā stāvā izvietota pāra guļamistaba un abu meitu istabas. Vispirms ielūkojamies Sendijas istabā, kur mūs sagaida pārsteigums. Jaunākās māsas istabā sienas rotā dzīvespriecīgi dzelteni un kā lielas bumbas apaļi skapīši. Ne mazāk priecē Kitijas istabā ieraudzītais – tajā skapīši ir koši sarkani, turklāt izteikti šķautņaini – viens stūris augstāk, otrs – krietni zemāk. Arī šo savdabīgo mēbeļu dizaina autors ir meiteņu tētis.

“Man nepatīk standarta lietas, tās šķiet neinteresantas, tāpēc, iekārtojot meitu istabas, mēbelēm centos rast interesantāku risinājumu,” teic ģimenes galva.

Saistītie raksti

Liela vērtība, īpaši siltajā sezonā, ir plašais, zaļais mājas pagalms un baseins. Vasarā tā krastos darbojas mākslīgie ūdenskritumi. Līdz ar to karstās dienās ģimene un draugi var atveldzēties tepat, nebraucot uz jūru vai ezeru. Ģimene labprāt arī sporto, tāpēc īpaša vieta atvēlēta volejbola laukumam.

Galerijas nosaukums

Stūra vanna – “PAA vannas”

Griestu lampa meitas Kitijas istabā – “Gaismas nams”

Griestu lampa jaunākās atvasītes Sendijas istabā – “Cenu klubs”

Keramikas zvaniņi virtuvē – pirkti Cēsīs

Sapņu ķērājs – iegādāts Nīderlandē

Materiāls ņemts no žurnāla “Mājas Viesis” 2014. gada numura

LA.lv