Praktiski
Īpašums

Ciemos: jaunas ģimenītes mājoklis priecīgās krāsās ar neparastiem akcentiem 0

Foto – Anda Krauze

Katram jaunam pārim pienāk brīdis, kad jāsāk domāt par savas ligzdiņas vīšanu. Tāds mirklis iestājās arī jelgavnieku Samantas, Ingus un viņu bērnu – Melānijas (6) un Ričarda (5 mēneši) – dzīvē. 


Galerijas nosaukums

Pirms vairākiem gadiem, kad Samanta un Ingus vēl nebija precējušies, viņi iegādājās vienistabas dzīvokli, tomēr, ģimenei pieaugot, tajā kļuva par šauru. Tad viņi pārcēlās pie Samantas vecvecākiem, bet ar laiku saprata, ka pienācis brīdis iekārtot pašiem savu mājokli. Pāris izlēma par labu dzīvoklim jaunā mājā ar lieliem, plašiem logiem. Ieceri īstenoja ar vecāku un labu draugu atbalstu. 2013. gada pavasarī, kad saņēma dzīvokļa īpašuma dokumentus, tajā dzīvot vēl nebūt nevarēja. Sienas bija apsistas ar rīģipsi, mājoklim bija tikai logi un ārdurvis, nekā vairāk. Tad pie darba ķērās Ingus, kurš strādā celtniecībā, kopā ar kolēģiem.

Jāatzīst, šādam pusgatavam dzīvoklim ir arī savas priekšrocības, jo visu var iekārtot tieši tā, kā pašiem tīk. Ar idejām talkā nāca arī Samanta. Lai gan Ingus sākumā iebilda, tomēr vienu sienu dzīvojamā istabā pēc Samantas ieceres aplīmēja ar tumši brūnām tapetēm ar bēšiem ziedu rakstiem. Izskatās patiešām ļoti jauki un dekoratīvi. Samanta teic – šī siena telpu padara omulīgāku un piešķir tai “rozīnīti”. Sienai pieskaņots ar šokolādes brūnu audumu un bēšu ādu apvilkts dīvāns, kuru papildina dekoratīvie spilveni. Dzīvojamā telpā vecāku guļvietas tuvumā patlaban novietota arī ģimenes jaunākā dalībnieka – mazā Ričardiņa – gultiņa, skaisti apdarināta ar gaiši zilu, mīkstu materiālu. 


Plašā dzīvojamā telpa savienota ar virtuves nišu. Tajā pēc Samantas ieceres meistars augšējos skapīšus izgatavoja no gaišas koka imitācijas, bet apakšējos – tumši brūnus. Palodze virtuvē pēc Ingus redzējuma pārtapa par aptuveni četrdesmit centimetrus platu joslu, izgatavotu no tā paša materiāla, no kā virtuves galda pamatne, tādējādi iegūstot lielāku darba virsmu, kur gatavot maltīti. Pie šīs palodzes var ne tikai gatavot, bet arī novietot bāra krēslus un, vērojot ainavu aiz loga, malkot rīta kafiju. Uz virtuves un dzīvojamās telpas robežas novietots galdiņš ar apaļas formas krēsliem galda virsmai pieskaņotā bēšā krāsā. Tā ir vieta, kur ģimene pulcējas brokastīs un citās ēdienreizēs. Par īpašu akcentu virtuvē kalpo vairākas pie griestiem piestiprinātas dekoratīvas stikla lampiņas – iedegtas tās spīd spoži kā zvaigznītes.

Bet visdzīvespriecīgākajās krāsās ietērpta meitiņas Melānijas istaba. Tajā patiešām valda īsts pavasaris! Sienas nokrāsotas spilgti zaļas. Skolēnu sekcija, kaimiņzemes Lietuvas Šauļu pilsētas mēbeļu meistaru gatavota, ir oranža. Šai mēbelei pieskaņoti Lietuvā pirktie plānie aizkari, tie ir maigi oranži ar spilgtāk oranžiem dekoratīviem aplīšiem.

Saistītie raksti

Jaunajā mītnē ģimene sāka dzīvot tikai pirms četriem mēnešiem. Samanta teic – lielāko daļu ieceru paspējuši īstenot, remontējot un iekārtojot šo dzīvokli, bet vairākas labas idejas, kā mājokli padarīt vēl ērtāku un skaistāku, joprojām ir padomā.

Dīvāns dzīvojamā telpā – “Elīza – K”

Dīvāns bērnu istabā un skolēnu sekcija ar kumodi – veikals “Dzintaras” tirdzniecības centrā “Ermitaža” Šauļos

Santehnika, sienas un grīdas flīzes vannas istabai – “Kurši”

Griestu un sienas lampas atpūtas telpā – “Cenu klubs”

Lampiņas virtuvē – “Krūza”, vannas istabā – “MNL”

Virtuves mēbeles un iebūvējamie skapji – SIA “ARIK”

 

LA.lv