Daiļdārzs, Dārzs

Ciemos Igaunijas skaistākajā dārzā, kur katrs stūrītis ir rūpīgi pārdomāts

Foto-Sandra Ruska, Inita Šteinberga

– Dārzā jāaudzē tas, kas tur vislabāk aug un neprasa daudz pūļu, – pārliecināts ir igaunis SULEVS VAHTRA Muhu salā. Viņš izveidojis vienu no skaistākajiem Igaunijas dārziem, kur katrs stūrītis ir rūpīgi pārdomāts. Galvenais vadmotīvs – lai dārzs iekļautos apkārtējā ainavā.

Dienā, kad viesojāmies šajā dārzā, lija lietus. Taču tas ainavu padarīja vēl skaistāku – daudzie smilgu puduri, izliekušies no ūdens lāšu smaguma, lēni šūpojās vējā. Augu un dažādo dārza elementu krāsas izskatījās sevišķi spilgtas.

Iziet dažādus periodus

Dārzs tapis sešos gados. Sulevs Vahtra izgājis visus klasiskos dārznieka iesācēja periodus. Protams, aizrāvies arī ar augu skaistumu un kolekciju veidošanu, līdz vienā brīdī sapratis, ka to uzturēšanā jāiegulda milzīgs darbs, bet kopskats nav īsti labs. Tad Sulevs, pēc profesijas būdams dizainers, devies uz Repinas dārzkopības skolu papildināt zināšanas par augiem un dārzu izveidi. Jau mācību laikā ap māju sākušās pamatīgas pārvērtības.

Dārzu unikālu padara tas, ka Suleva sieva Margeta ir keramiķe. Tāpēc šeit netrūkst dažādu skulptūriņu, košu trauku, kas videi piešķir odziņu. – Dārzs un keramika ir lieliska kombinācija, – secina saimnieks.

Iedvesmo ārzemju paraugi

Veidojot dārza kompozīciju, saimnieks iedvesmojies no vietējiem un ārzemju žurnāliem, turklāt abi ar sievu katru gadu apmeklē kādus pasaules dārzus. Populārākie galamērķi ir Anglijā un Holandē. Šovasar Vahtras dosies uz Īriju. Atgriežoties mājās, uz savu dārzu var paskatīties it kā no malas, reizēm arī kritiski. Rodas iedvesma veikt radikālas pārmaiņas.

Pasaule ir pilna ar labiem paraugiem, atliek tikai izvēlēties savu variantu un to īstenot. Nav jābaidās kopēt, jo katram sava versija tik un tā būs citāda.

Pievienot komentāru