Praktiski
Rokdarbi

Čiekura brīnumainās pārvērtības svētku noskaņai0

Foto – Shutterstock

Kamēr vēl mežā nav uzsnidzis sniegs, turp var doties pēc Ziemassvētku dekoru materiāla. Protams, pret dabu jāattiecas saudzīgi, un vērīgam dabas velšu meklētājam pilnīgi pietiek ar to, kas ir zem kokiem, piemēram, ar nokritušajiem zariem un čiekuriem.

Dekorācijai noderēs priedes zars. Jo tas ķeburaināks, jo labāk. Ja miza tam jau nokritusi, būs mazāk darba, jo atliks tikai ar smilšpapīru notraust sūnas, mizas atlikumus, lai pamats būtu gluds. Starp citu, lieliskus zarus var atrast jūras krastā, kur tos perfekti apstrādājuši viļņi un vējš. Zaru nokrāso interjeram pieskaņotā krāsā. Nekļūdīsieties, ja tas būs balts! Izmanto ātri žūstošās akrila krāsas vai sudraba, zelta krāsu. Protams, zaru var atstāt nekrāsotu.

Priežu čiekuri gan patlaban nav īpaši glīti – gandrīz melni un sakļāvušies maziņi. Atliek tos diennakti paturēt siltumā, un čiekuri atvērsies. Vajadzēs stiepli un akrila krāsu. Vispirms starp zvīņām ievij stiepli, lai čiekuru varētu iekarināt dekoratīvā zarā vai eglē. Ar nelielu otiņu katru čiekura zvīņu nokrāso, piemēram, spilgti sarkanu vai baltu. Var izmantot arī sudraba un zelta krāsas aerosolus. Ļauj nožūt. Rotājumi gatavi!

Saistītie raksti
LA.lv