Praktiski
Mājas mīluļi

Četrkājainais draugs nejūtas vesels. Kā rīkoties biežāk sastopamo traumu gadījumā0

Foto: Fotolia

“Mūsu ģimenē ir ienācis kokerspaniels. Suni esam ļoti iemīļojuši, tāpēc gribētu zināt pirmās palīdzības sniegšanas pamatus.” MONTA Vidzemē

Grūti paredzēt, kas var notikt ar suni dzīves laikā, tāpēc veterinārārsts Artis Krūmiņš iesaka, kā rīkoties biežāk sastopamo traumu gadījumā.

• Ja suns sagriež ķepu, griezuma vieta ilgi nedzīst un ārā ir mitrs un dubļains laiks, brūce jādezinficē ar vāju kālija permanganāta vai furacilīna šķīdumu, jāpārsien ar marles saiti. Ārā ejot, saitei virsū uzliek celofāna maisiņu un nostiprina ar leikoplastu, uzmanot, lai apsējs nenospiež asinsvadus. Brūce neatvērsies, tajā neiekļūs netīrumi, tā nesamirks. Mājās zeķīte jānoņem. Taču, ja griezums ir dziļš un stipri asiņo, suns jāved pie veterinārārsta, kurš brūci sašūs.

• Ja sunim sākas vemšana un caureja, jāpārtrauc dzīvnieku ēdināt. Mēdz teikt, ka šādos gadījumos labākais līdzeklis ir trīs dienu badošanās kurss. Ieteicams iedot ļoti vāju kālija permanganāta šķīdumu un 2–3 tabletes aktivētās ogles. Ja pēc 10–12 stundām stāvoklis neuzlabojas, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta. Galvenais nenokavēt vizīti.

• Ja sunim/kaķim pūžņo acis, izmazgājiet tās ar vārītu atdzesētu ūdeni vai vāju melno tēju un iepiliniet acu pilienus. Katra acs jāmazgā ar tīru vates tamponu.

LA.lv