Praktiski
Svētki

Četras praktiskas idejas jaukam piknikam0

Foto: Fotolia

Ja vajadzīga ērta un jauka vieta nelielai, vienreizējai atpūtai dārzā vai izbraukuma piknikā, nav nepieciešams daudz līdzekļu un pūļu – pietiks ar izdomu un dažādām saimniecībā izmantojamām lietām, kas tobrīd pie rokas.

1. Lai nedaudz norobežotu atpūtas vietu no pārējās āra telpas, izvēlamies vietu krūmu vai koku tuvumā. Ja tādas nav, ļoti labi var izmantot arī krāsainu plēvi vai stingru audumu, ko nostiepj starp diviem atbalsta mietiem, kokiem vai citām konstrukcijām. Īpašu noskaņu var iegūt, ja šādai norobežošanai izmanto liela izmēra posteri vai audumu ar apdruku, kurā redzama kāda ainava, piemēram, kalniem ieskauts ezera krasts, jūras mala vai Parīzes ielas skvērs utt. Tad iekārtojumu var veidot, pieskaņojot attēlā redzamajai noskaņai, piemeklējot atbilstošus aksesuārus un izvēloties piknika raksturam piemērotus ēdienus. Improvizēto auduma aizslietni var izmantot arī dažādām bērnu spēlēm, atrakcijām un pašu bērnu iestudētām mini leļļu izrādēm brīvā dabā.

2. Ļoti noderēs dažādi tekstilizstrādājumi – segas, pledi, dažāda izmēra dekoratīvie spilveni un krēslu paliktņi, matrači vai piepūšamie matrači; jo vairāk, jo labāk. Nevajag baidīties no dažādām spilgtām krāsām. Tās āra vidē izskatīsies ļoti dekoratīvi un akcentēs atpūtas vietu. Romantiskākai noskaņai var izmantot arī vieglus aizkarus, ko iekar koku vai krūmu zaros. Ja atpūtas vieta atrodas līdzās kokiem, par aizsegu no neliela lietus labi var izmantot lietussargus, kurus iestiprina to zaros.

3. Grozi, lādes, spaiņi un čemodāni noderēs divējādi – gan sīkāko priekšmetu ievietošanai pārnešanas/pārvadāšanas laikā, gan kā improvizēti galdiņi un sēdvietas. Lai iespaidīgo kravu nogādātu vēlamajā vietā, būs nepieciešams arī kāds vienkāršs transporta līdzeklis – divritenis, ķerra, stumjamie ratiņi, somas uz ritenīšiem vai kas tamlīdzīgs.

4. Lai omulīgo pasēdēšanu nevajadzētu pārtraukt, kad satumst, laikus jānodrošinās ar lielām dārza svecēm, lāpām, āra lukturīšiem vai solārām lampām. Turklāt minētos gaismas ķermeņus var dažādi miksēt, iegūstot sev tīkamāko noskaņu – romantisku, nedaudz noslēpumainu, silti omulīgu utt.

Lai viss izdotos, vajadzēs izdomu un vēlmi darboties, daudz spilvenu, segu, kādu matraci, pāris vecu aizkaru, divriteni, stumjamos ratiņus vai ķerru, dažāda izmēra plastmasas kārbas, grozus, lādes, piknikam piemērotus traukus, sveces, lāpas vai lukturīšus, gardu ēdienu, jauku noskaņojumu un, protams, labu laika prognozi.

LA.lv