Gadskārtu svētki, Svētki

Briesmīgi skaisti: 8 ģeniāli ieteikumi, kā nepārcensties ar mājas izdaiļošanu, gaidot jauno gadu

Foto-Shutterstock

Jo tuvāk Jaunais gads, jo spēcīgāka vēlme piešķirt mājvietai šiku un mirdzumu, izdaiļot to kā Ziemassvētku vecīša rezidenci. Turi sevi grožos, nepieļauj noziegumu pret estētiku – vizuļu un spīguļi ielenkumā ir ļoti viegli zaudēt mēra izjūtu.

Pārāk agrs sākums

Dažiem tieksme uz dekorēšanu parādās jau decembra sākumā. Tā gribas ātrāk ienirt svinību un jautrības atmosfērā. Bet rotājumi, kas piekarināti vairāk nekā mēnesi pirms Jaunā gada, var neļaut izjust svētku nakts prieku. Kad pulkstenis sitīs divpadsmit, viss šis svētku mirdzums būs jau apnicis un tu nemaz to nemanīsi. Mājinieki būs visu mēnesi dusmojušies, sapinoties lampiņu virteņu vados, kaķis būs apēdis eņģeļu matu un viņu vajadzēs vest pie ārsta, rotājumi pārklāsies ar putekļiem, un mandarīni – ar melniem plankumiem.

Pārāk vēls sākums

Vēl viena liela kļūda – domāt, ka tu tā vienkārši varēsi uzburt skaistumu mājoklī 31. decembra rītā. Un, ja kaut kas pietrūks, ātri dosies uz veikalu un nopirksi. Jebkurš tirdzniecības centrs svētku priekšvakarā pārvēršas par elles filiāli, laika salātiem un siltajiem ēdieniem nepietiek, svētku frizūra neiztur krosus no eglītes pie plīts un atpakaļ. Diena pirms Jaunā gada jau tā līdzinās skrējienam pa šķēršļotu apvidu, kāpēc to vēl sarežģīt, atstājot mājas izrotāšanu uz pēdējo brīdi?

Plāna trūkums

Paskaties bildes ar Jaungada dekoriem no interjera dizaina žurnāliem – tur nav nevienas pretrunīgas detaļas, katra iekļaujas izvēlētajā stilā. Mums tik skaisti neizdodas. Tāpēc, ka mēs īsti nezinām, ko vēlamies rezultātā iegūt. Atrisini šo jautājumu uzreiz. Ja tev patīk kantrī stils, noliec tālāk stikla balerīnas, stikla rotājumu un krāsainu elektrisko lampiņu virtenes. Ja iecerēta baroka stila eglīte, liec mierā koka rotājumus, salmu ziemeļbriežus un adītas zeķes dāvanām.

Īsta eglīte

Nav pat runa par to, ka skaistu majestātisku koku nocērtam tikai tādēļ, lai tas divas nedēļas nostāvētu istabas stūrī, tad palēnām nomestu visas skujas un tiktu izmests atkritumos. Šie koki izskatās kā noplukušas slotas, patiešām skaistu eglīti atrast nav viegli un tad vajadzētu vēl vairāk būt žēl, ka tā tikusi atņemta mežam. Turklāt skujas pamazām birs katru dienu, tās būs jāsavāc – nav tā jaukākā nodarbe svētku dienām, vai ne? Skuju smaržu var organizēt, izmantojot aromātisko lampu ar pāris pilieniem atbilstošas eļļas un koku vislabāk nopirkt mākslīgu – perfekti kupls, stabils un mūžīgs.

Papīra sniegpārslas logā

Ja tev ir bērni, kuri tikko bērnudārzā iemācījušies izgriezt šķības sniegpārsliņas – lai būtu. Bet brīvprātīgi līmēt pie loga ko tādu nav vērts. Pēc svētkiem nāksies mazgāt logus, jo līmes, abpusējas līmlentes un ziepjūdens plankumi būs palikuši uz stikla. No dizaina viedokļa sniegpārslas uz plastmasas logu fona izskatās nožēlojami un atgādina par laikiem, kad Ziemassvētku rotājumi bija deficīts un cilvēki iztika, kā nu mācēja.

Gada simbols

Gandrīz ikvienam pēdējos gados ir sakrājies vesels Zodiaka zīmju zoodārzs, jo radiņi un kolēģi, kuriem ir slinkums meklēt personiskas dāvanas, katru gadu uzdāvina te plīša čūsku, te mirdzumiņiem apbērtu plastmasas mērkaķi Made in China, te kristāla trusi – pļaukas labajai gaumei. Šie rotājumi neko neizrotā.

Mirgojoša virtene

Ko tu vēlies sasniegt – svētku atmosfēru vai spēļu automātu zāles atmosfēru? Epileptiski mirgojošās vītnes nogurdina pat cilvēkus ar stabilu psihi. Izvēlies virteni, kas deg vienmērīgi vai maina krāsas lēnām un plūstoši.

Atceries par drošību – paslēp vadus zem paklāja vai piestiprini pie sienas ar speciālu montāžas lentu, lai tie nemaisītos pa kājām. Un nesaslēdz vienā kontaktligzdā duci virteņu – ugunsdzēsējiem un elektriķiem Jaungada dienās darba jau tāpat pietiek.

Visu labāko kopā

Tev nebūs miera, kamēr neizkarināsi visas bumbiņas, vītnes un virtenes no svētku rotājumu kastītēm? “Čigānu kāzu” stils nav tas labākais dizaina risinājums. Pasaule nesabruks, ja pāris vītnes un ducis bumbiņu šogad tā arī nepametīs savas kastītes. Starp citu, pārskati rotājumus un bez žēlastības izmet visu, kas zaudējis savu labas preces izskatu, tajā skaitā putekļainu vates pikuci, ar ko rotāji eglīti vismaz pēdējos 10 gadus.

Avots:ny.passion

3 Komentāri

Pievienot komentāru