Praktiski
Rokdarbi

Grobiņas pusē kapsētās ieviesti darbarīku stendi. Laba un noderīga ideja!3

FOTO RUDĪTE BĒRZIŅA

Tradicionāli Latvijā oktobra un novembra mēnešos kapsētās notiek Mirušo piemiņas dienas jeb Svecīšu vakari. Tā ir tradīcija, kas ieviesta kristīgajā baznīcā, lai īpaši atcerētos un Dieva priekšā pieminētu savus aizgājējus.

Daudzas ģimenes jau pirms šā notikuma dodas uz kapsētām, lai sakoptu tuvinieku kapa vietas ziemas periodam. Bet citi dodas apraudzīt aizgājēju atdusas vietas arī Latvijas svētkos.

Grobiņas novadā, Limbiķu un Dubeņu kapsētās, domājot par tiem , kas piederīgo kapu vietas ierodas kopt no tālienes, izveidots speciāls stends ar vajadzīgajiem darba rīkiem – spaini, grābekli, lāpstu, kapli. Kapu pārzinis atstājis paziņojumu, kurā informē: “Darbarīkus drīkst lietot. Darbiņus beidzot, lūgums tos notīrītus nolikt atpakaļ vietā.”

FOTO RUDĪTE BĒRZIŅA

Patīkams un noderīgs palīgs

It kā nieks, bet tāds jauks žests no pašvaldības puses, domājot par tiem , kas ierodas no tālienes ar sabiedrisko transportu un vest līdzi instrumentus būtu sarežģīti.

 

Darbarīku stends tiek vērtēts ļoti atzinīgi. Īpaši par darbarīkiem priecīgi tālīnākie braucēji un tie, kas ierodas apkopt tuvinieku kapus, ar sabiedrisko transportu.

FOTO RUDĪTE BĒRZIŅA
Saistītie raksti
FOTO RUDĪTE BĒRZIŅA

Ir bijuši pat gadījumi, kad rīdzinieki un pat ceļotāji no Cēsīm, it kā neplānoti esot Grobiņas pusē, apmeklē arī draugu un piederīgo atdusas vietas un , redzot iespēju izmantot instrumentus, sakopj un „sapucē” kapu kopiņas.

Labais vairo labo ! Instrumentu stends kapos – jauka un noderīga ideja. It kā nieks, bet cik daudziem cilvēkiem – noderīgs palīgs!

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Runājiet ar savu mājdzīvnieku!
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
12 idejas neparastam durvju vainagam
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
5 lietas, kuras noteikti nevajadzētu glabāt vannasistabā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
16 stundas
LA
LA.LV
Sports
Porziņģim nesanāk īsti iesvīst “Mavericks” graujošā uzvarā
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 6
13 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvija un Igaunija plāno vēja parku Rīgas jūras līcī 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
17 stundas