Praktiski
Mājas mīluļi

Blusu laiks klāt. Meklējam lētāko un iedarbīgāko pretblusu līdzekli0

Foto: Susan Schmitz/Shutterstock

Dzīvoju laukos, man ir seši suņi. Veterinārajā aptiekā ir ļoti daudz līdzekļu cīņai ar blusām. Taču lauku cilvēkam tie visi ir par dārgu. Kā rīkoties, lai blusas būtu beigtas, bet nauda paliktu makā? ZELMA TAURENĒ

Ja nav līdzekļu, lai iegādātos piedāvātos un tiešām nebūt ne lētos pretblusu līdzekļus, veterinārajā aptiekā var iegādāties neostomazāna ampuliņu. Līdzekli var nopirkt dažāda tilpuma iepakojumā. Tas jāatšķaida attiecībā 1:400 ml. Ar sagatavoto smirdīgo šķīdumu dzīvnieku kārtīgi ieberzē ar triju dienu intervālu.

Jāizmazgā dzīvnieka guļasvieta, jo tur mudž blusas, mīt kāpuri un oliņas. Mazgājot grīdu, šķīdums var būt koncentrētāks – attiecībā 1:200 ml. Grīdas var uzmazgāt arī ar vieglu terpentīna šķīdumu.

Ja kāds no dzīvniekiem ir alerģisks, veterinārārste Santa Zirnīte iesaka pamēģināt kādu organisko pulveri, piemēram, Diatomaceous Earth (DE). Tas ir netoksisks fosilo aļģveidīgo augu izcelsmes pulveris. Parazīti 48 stundās aiziet bojā. Šo līdzekli var lietot ārīgi, to iepūderējot spalvā, noteikti jāapstrādā arī dzīvnieka guļvieta. DE var lietot iekšķīgi kopā ar barību. Starp citu, DE var izmantot arī parazītu iznīcināšanai dārzos, kā arī pret tarakāniem un skudrām. Cilvēkam šis līdzeklis nav kaitīgs, bet kukainim pietiek tam pāriet pāri, un – iznākums letāls.

LA.lv