Praktiski
Dārzs

Bezmaksas ekskursijas, koncerts, augu tirdzniecība – kas sagaida Augu māju 90 gadu svinību apmeklētājus?0

Sestdien, 15.septembrī, LU Botāniskajā dārzā gaidāmi svētki – īpašā pasākumā tiks atzīmēta Augu māju 90 pastāvēšanas gadu jubileja. Apmeklētājus sagaida ekskursijas pa Augu mājām, orientēšanās spēle bērniem, augu tirdzniecība, grupas “Zāle” koncerts un citas aktivitātes. Pasākuma norises laiks 12–19. Dalība pasākumā ar ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā – tas dibināts jau tālajā 1922.gadā. Šogad LU Botāniskā dārza Augu mājām, to skaitā ikoniskajai 24 m augstajai Palmu mājai, aprit apaļi 90 gadi kopš to pastāvēšanas. Lielajai jubilejai par godu LU Botāniskajā dārzā 15.septembrī visi interesenti aicināti dārza svētkus atzīmēt kopā, apmeklējot īpašu pasākumu “Augu mājām 90”.

Kas sagaida pasākuma apmeklētājus?
Iespēja ieraudzīt LU Botāniskā dārza siltumnīcas jaunā, svētkiem sapostā veidolā.
Svētku gaismas, fotostūrītis un siltumnīcu neskaitāmo augu radītā maģiskā noskaņa.
Orientēšanās spēle bērniem “Iepazīsti dārza pērles!”.
Pasākumā būs padomāts par to, lai LU Botāniskajā dārzā laiku interesanti varētu pavadīt kā lieli, tā mazi. Palmu mājā būs iespēja iesaistīties orientēšanās spēlē bērniem “Iepazīsti dārza pērles!”. Protams, spēkus spēlē nebūs liegts izmēģināt arī pieaugušajiem.
Bezmaksas ekskursijas pa Augu māju siltumnīcām (12.00, 13.00, 14.00, 15.00).
Ekskursijas vadīs Augu māju atbildīgās ekspertes, kas subtropu, tropu un sukulentu siltumnīcas pārzina gluži kā savas mājas un ar stāstiem spēs aizraut pat tos, kuru darbs vai vaļasprieki nav saistīti ar augiem. Vietu skaits ekskursijās ir ierobežots, tādēļ dalībai tajās jāpiesakās iepriekš. Pieteikšanās ekskursijām: elektroniskajā pieteikuma anketā goo.gl/xsXSmM , zvanot 67450860 (darba dienās) vai rakstot [email protected]
LU Botāniskā dārza vēsturisko fotogrāfiju izstāde.
Pasākuma dienā dārzā būs aplūkojama arī dārza vēsturisko fotogrāfiju izstāde, kas ļaus ielūkoties dārza pārmaiņās cauri gadu desmitiem.
Tirdziņš un telpaugu tirdzniecība.
Visu pasākuma laiku dārzā darbosies neliels Latvijas ražotāju tirdziņš, kurā būs iespējams nobaudīt gardus ēdienus un dzērienus, kā arī iegādāties Latvijas amatnieku ražojumus. Vēl pasākums būs īpašs ar to, ka 15.septembrī notiks arī Botāniskajā dārzā audzēto telpaugu tirdzniecība – ikdienā te augus iegādāties nav iespējams. Augi būs pieejami ierobežotā daudzumā.

Grupas “Zāle” koncerts Šķūnī (18.00-19.00).

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī dārzs apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 19.00.

LA.lv