Praktiski
Manas tiesības

Bērns salauž drauga telefonu, kam jāmakasā? Apdrošinātājs dod padomu, kā rīkoties0

Foto – Fotolia/enterphoto

“Mans puika netīšām sasita drauga telefonu. Drauga mamma uzstāj, lai pērkam jaunu telefonu. Man teica, ja būtu apdrošināšana, tad viņi šādā situācijā radītos zaudējumus kompensētu. Tāpat arī ar traumām, ko var iegūt sportojot. Dēls pierakstījies basketbola treniņiem, un pieļauju – ar viņa apgriezieniem drīz vien tiks pie kādas traumas,” padomu vaicā lasītāja Anna no Rīgas.

“Bērns nejauši sasitis svešu mobilā telefona aparātu, piemēram, paņēmis to no drauga un spēlējoties nosviedis zemē. Vai arī, vizinoties ar divriteni vai elektroskrejriteni, nejauši saskrāpējis ietves malā stāvošu auto,” situācijas uzskaita Seesam Insurance AS Latvijas filiāles Nelaimes gadījumu apdrošināšanas produktu vadītājs Arnolds Linītis.

“Ir praksē bijis gadījums, kad kāds zēns, ciemojoties pie sava drauga, netīšām uzskrēja virsū televizoram un to apgāza.

Situācijas ir ļoti dažādas, taču vecākiem, lai novērstu defektus vai iegādātos jaunu lietu sabojātās vietā, jārēķinās ar iepriekš neplānotām izmaksām.”

Apkopojot statistiku, Seesam eksperti secinājuši, ka salīdzinoši bieži apdrošināšanas gadījumu cēlonis ir bez pieaugušo pieskatīšanas atstātu bērnu neuzmanība vai netīša un neapzināta rīcība. Sarunās pēc notikušā vecāki arī atzinuši, ka iepriekš neko tādu nav varējuši iedomāties vai vismaz cerējuši, ka viņu bērni nesagādās tādas problēmas.

Foto: pexels.com

E-klases Drošā skolēna polisi, kas radīta sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību Seesam, šīs problēmas var atrisināt. Drošā skolēna polise paredzēta bērniem, kas apdrošināšanas perioda sākumā nav vecāki par 17 gadiem (ieskaitot). E-klases Drošā skolēna polisē ietvertas vairāk nekā 20 apdrošinājuma pozīcijas par kopējo apdrošinājuma summu 36 130 eiro, arī bērna civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Gadījumā ar telefona bojājumu tiks izvērtēts modelis, zaudējuma smagums un, ja ir pilnīga bojāeja, pirkuma/izlaides gads.

Polise kompensē zaudējumus arī par bērna personiskajām lietām: skolas somu, grāmatām, telefonu, apģērbu, aktīvās atpūtas aprīkojumu u.c.

Saistītie raksti

Atkarībā no bērna ikdienas aktivitātēm iespējams izvēlēties vienu no divām E-klases Drošā skolēna apdrošināšanas programmām – Klasisko (gada maksājums 30 eiro) vai Sportisko (40 eiro). Sportiskā polise paredzēta bērniem, kas regulāri trenējas, kā arī piedalās sacensībās. Kopējā statistika liecina, ka salīdzinoši daudz traumu bērni gūst gan sporta stundās skolā, gan dažādu komandu spēļu laikā – biežāk futbolā, basketbolā un hokejā.

Vidējais atlīdzības lielums ir ap 180 eiro. Vislielākā atlīdzība – 1250 eiro – izmaksāta par kādu gadījumu, kad bērns guvis kājas traumu sporta stundā. Bīstamāko objektu topā ir kāpnes (gan telpās, gan ārpus tām), uz kurām dažādas traumas bērni visbiežāk guvuši paklūpot un krītot. Tāpat starp riska objektiem ir zemē noliktas skolas somas, aiz kurām bērni mēdz aizķerties un nokrist.

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”
1 diena
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Holandes dārzkopju ideja – brīnišķīgas puķu dobes piemājas teritorijā
2 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kā ražotāji mūs krāpj? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
10 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
10 stundas