Praktiski
Manas tiesības

Bērns salauž drauga telefonu, kam jāmakasā? Apdrošinātājs dod padomu, kā rīkoties0

Foto – Fotolia/enterphoto

“Mans puika netīšām sasita drauga telefonu. Drauga mamma uzstāj, lai pērkam jaunu telefonu. Man teica, ja būtu apdrošināšana, tad viņi šādā situācijā radītos zaudējumus kompensētu. Tāpat arī ar traumām, ko var iegūt sportojot. Dēls pierakstījies basketbola treniņiem, un pieļauju – ar viņa apgriezieniem drīz vien tiks pie kādas traumas,” padomu vaicā lasītāja Anna no Rīgas.

“Bērns nejauši sasitis svešu mobilā telefona aparātu, piemēram, paņēmis to no drauga un spēlējoties nosviedis zemē. Vai arī, vizinoties ar divriteni vai elektroskrejriteni, nejauši saskrāpējis ietves malā stāvošu auto,” situācijas uzskaita Seesam Insurance AS Latvijas filiāles Nelaimes gadījumu apdrošināšanas produktu vadītājs Arnolds Linītis.

“Ir praksē bijis gadījums, kad kāds zēns, ciemojoties pie sava drauga, netīšām uzskrēja virsū televizoram un to apgāza.

Situācijas ir ļoti dažādas, taču vecākiem, lai novērstu defektus vai iegādātos jaunu lietu sabojātās vietā, jārēķinās ar iepriekš neplānotām izmaksām.”

Apkopojot statistiku, Seesam eksperti secinājuši, ka salīdzinoši bieži apdrošināšanas gadījumu cēlonis ir bez pieaugušo pieskatīšanas atstātu bērnu neuzmanība vai netīša un neapzināta rīcība. Sarunās pēc notikušā vecāki arī atzinuši, ka iepriekš neko tādu nav varējuši iedomāties vai vismaz cerējuši, ka viņu bērni nesagādās tādas problēmas.

Foto: pexels.com

E-klases Drošā skolēna polisi, kas radīta sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību Seesam, šīs problēmas var atrisināt. Drošā skolēna polise paredzēta bērniem, kas apdrošināšanas perioda sākumā nav vecāki par 17 gadiem (ieskaitot). E-klases Drošā skolēna polisē ietvertas vairāk nekā 20 apdrošinājuma pozīcijas par kopējo apdrošinājuma summu 36 130 eiro, arī bērna civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Gadījumā ar telefona bojājumu tiks izvērtēts modelis, zaudējuma smagums un, ja ir pilnīga bojāeja, pirkuma/izlaides gads.

Polise kompensē zaudējumus arī par bērna personiskajām lietām: skolas somu, grāmatām, telefonu, apģērbu, aktīvās atpūtas aprīkojumu u.c.

Saistītie raksti

Atkarībā no bērna ikdienas aktivitātēm iespējams izvēlēties vienu no divām E-klases Drošā skolēna apdrošināšanas programmām – Klasisko (gada maksājums 30 eiro) vai Sportisko (40 eiro). Sportiskā polise paredzēta bērniem, kas regulāri trenējas, kā arī piedalās sacensībās. Kopējā statistika liecina, ka salīdzinoši daudz traumu bērni gūst gan sporta stundās skolā, gan dažādu komandu spēļu laikā – biežāk futbolā, basketbolā un hokejā.

Vidējais atlīdzības lielums ir ap 180 eiro. Vislielākā atlīdzība – 1250 eiro – izmaksāta par kādu gadījumu, kad bērns guvis kājas traumu sporta stundā. Bīstamāko objektu topā ir kāpnes (gan telpās, gan ārpus tām), uz kurām dažādas traumas bērni visbiežāk guvuši paklūpot un krītot. Tāpat starp riska objektiem ir zemē noliktas skolas somas, aiz kurām bērni mēdz aizķerties un nokrist.

LA.lv
ŽD
Žanna Damme
Praktiski
Pufīgās un zīdainās mini fritatas – bagātīgām brokastīm, vieglām pusdienām un vakara uzkodām
15 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Foto kā no žurnāla vāka… Kā labi izskatīties fotogrāfijās?
16 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Špikeris: Kas raksturīgs lapu, ziedu, augļu un sakņu dienām – ko tajās darīt mājās un dārzā, ko – atlikt
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” bez Dārziņa izcīna punktu pret Ufu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
3 stundas
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 3
4 stundas