Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Bērni ārzemēs, vecīši sitas kā pliki pa nātrēm. Kā izdzīvot?

Foto - Shutterstock

Ja bērni devušies prom no Latvijas, lai nopelnītu sev un saviem bērniem labāku dzīvi, ko iesākt vecīšiem, kuri palikuši tepat un sitas kā pliki pa nātrēm, mēģinot iztikt ar minimālajām pensijām? VALDIS ZVEJNIEKCIEMĀ

Ja bērni nekādi nevar palīdzēt saviem vecākiem, tad vienīgā iespēja, ko šādos gadījumos vecākiem ļaudīm parasti iesaka mūsu valsts atbildīgās amatpersonas, ir lūgt palīdzību pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikts, ka krīzes situācijās pašvaldībām jāpiešķir saviem iedzīvotājiem naudas vai mantiskais pabalsts, piemēram, dzīvokļa pabalsts vai pabalsts veselības aprūpei. Jārēķinās ar to, ka pirms šādu pabalstu piešķiršanas katrā konkrētā gadījumā tiks izvērtēta iedzīvotāju materiālo resursu pieejamība pamatvajadzību nodrošināšanai, vispirms atbalstu sniedzot īpaši trūcīgiem ļaudīm.

Labklājības ministrijas speciālisti nepieciešamības gadījumā aicina vērsties savas reģistrētās dzīvesvietas pašvaldības sociālajā dienestā (katram ir tiesības arī uz bezmaksas sociālā darbinieka konsultāciju), lai kritiskā brīdī saņemtu atbalstu un palīdzību.

KONSULTĒJUSI LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS SOCIĀLĀS APDROŠINĀŠANAS DEPARTAMENTA VECĀKĀ EKSPERTE DACE TRUŠINSKA

14 Komentāri

 1. Kā maznodrošinātam ar sociālo dienestu nav problēmu.Palīdz! Toties kā arodivalīds ar plaša apjoma nepārtrauktām,ilggadīgām sāpēm kliedzu SOS,ko nedzird ne LM,ne VM.Dzīvoju ar tām, pat esmu saradis,bet joprojam nespēju pierast un saprast kā Eiropā ir valsts Latvija,kur arodslimniekiem ar lielu darba stāžu un ilggadīgu darbu kaitīgos apstākļos ir jāmokās fiziski un morāli,jo valsts ir no viņiem novērsusies,bet ir vēlīga pret līderīgas dzīves upuriem

 2. Gaidu no valsts rīcību – bērniem ir pienākums rūpēties par saviem vecākiem. Šajos gadījumos būtu jādomā par to, kā piespiest maksāt bērnus uzturlīdzekļus saviem vecākiem.

  Vai arī valstij/pašvaldībai, sniedzot sociālo palīdzību un aprūpi, pretī jāsaņem šiem cilvēkiem piederošais īpašums. Nevar būt tā, ka šie īpašumi paliek mantojumā bērniem, kas nerūpējas par saviem vecākiem!

  1. Protams, ka bērniem ir pienākums atbalstīt savus vecākus. Protams! Bet vai nav nožēlojami, ja pēc ilgiem nostrādātiem gadiem pensiju vecāki saņem tādu, ka bez šīs bērnu palīdzības viņi mirst badu?!
   Un runājot par īpašumiem – palīdzību valsts/pašvaldība sniedz par kapeikām, bet met kāru aci uz īpašumiem, kuri ir daudzkārt vērtīgāki par sniegto palīdzību?
   Un ir gadījies, ka naudinu, ko bērni sūta vecākiem, lai vieglāka iztikšana, vecīši bāž zeķē – bērēm!

   1. Valsts -tie esam mēs paši! Valsts nauda = nodokļu maksātāju nauda. Kāpēc man ir jāmaksā nodokļi Latvijā un jāpalīdz saviem vecākiem un vēl jāuztur to bērnu vecāki, kuri nesaredz pienākumu palīdzēt saviem vecākiem, vienlaikus cierējot uz īpašumu mantošanu? Kāpēc šiem nekauņām pienākas mantojums no vecākiem, ja nav pildījuši sava kā bērna pienākumus?

    1. Sieviete, ja tu būtu gudra, tad zinātu, ka pensiju saņem ne jau par bērniem, bet par nostrādātajiem gadiem un maksātajiem nodokļiem. Ja cilvēkam ir 35 – 40 gadu darba stāžs un viņa pensija tāda, ka bads klāt bez bērnu finansiālas piešprices, kas ir nekauņas? Vai bērni?
     Un nejauc putru ar kāpostiem, tev ķīselis galvā!
     Pēc tavas loģikas tiem, kam nav bērnu, pensija nav jāmaksā, lai gan viņi varbūt ir valstij darījuši vairāk labuma kā daudzi, daudzi citi?

     1. Pensiju nesaņem par maksātajiem nodokļiem, vismaz ne par nostrādāto līdz 1991.gadam. Mūsdienās pensijas Latvijā maksā no pašlaik strādājošo nodokļiem. Nav tāds mistisks pensijas kapitāls, kurā kādreiz padomju laikā ieskaitīja un tagad saņem atpakaļ. Turklāt tā ir nevis LV, bet gan PSRS/Krievijas politiķu atbildība, kura 80.gadu beigās un 90.gadu sākumā apzināti devalvēja rubli, milzīgos daudzumos drukājot naudu un visi iekrājumi gāja bojā.

      Tikai tiem, kas pēdējos gados pensionējas ir 2. un 3. līmeņa uzkrājumi, kas ir patiešām viņu pašu veiktie uzkrājumi.

     2. Pensija ir jāmaksā, par to nav stāsts. Diemžēl nauda kokos neaug un budžets veidojas no nomaksātajiem nodokļiem. Ņemot vērā to, ka uzkrāto padomju laikos Neatkarīgā Latvija neieguva, šobrīd pensionāriem maksā no tiem ienākumiem, kas budžetā nonāk tagad – respektīvi no bērnu maksātajiem nodoklīšiem. Ja bērni LV nodoklīšus nemaksā, tad naudiņas, ko sadalīt pensionāriem ir tik cik ir – vienādi trūcīgi tiem pensionāriem, kam bērni maksā nodokļus LV un tiem kuriem nemaksā!

      Kad reiz beidzot ļaudis sapratīs, ka valsts nav mistiska un valsts budžets nav no gumijas!

 3. Kur ta tie bērni aziskrēja laimi meklēt, ja nevar vecāiem pat drusku palīdzēt, tad jau neveiksminieki vai sliņķi. Savam tēvam sūtu naudu no savas parastāsLV aldziņas un nav jāgaudo pa pasauli.

 4. BERNI IR JĀAUDZINA TĀ LAI VECUMDIENAS BŪTU NODROŠINĀTAS.JĀIEMĀCA DARBA TIKUMS. JAPALIDZ VECĀKIEM.MAN ARI DĒLS IR ĀRZEMES . PELNA SAVAI ĢIMENEI IZTIKU.ARI MAN SŪTA ZĀLĒM NAUDU.AR PĀREJIEM IZDEVUMIEM PATI TIEKU GALĀ.ESMU IZAUDZINAJUSI VIENA PATI DIVUS BERNUS UN ESMU PĀRLIECINĀTA KA AR RAGAVINĀM UZ MEŽU MANI BĒRNI MANI NEVEDĪS.. MAN IR KAUNS PAR MUSU VALSTVIRIEM PAR ŠAURO PIERĪSU DOMĀSANU.KAS TĀLĀK PAR SAVU DEGUNU NEREDZ. MAN IR DUSMAS KA MANU MAKSĀTO NODOKLU NAUDU IZŠĶIEŽ VISĀDOS SĪKUMOS.UN GALVENAIS LAI PALIELINĀTU ALGAS SEV UN TAD JA PALIEK PĀRI TAD SAKA KA NAUDA IR CIK VINA IR.KO RIMŠEVICS BANĀ TĀDU DARA KA VINAM IR ASTRANOMISKA ALGA.SALĪDZINOT AR SKOLOTĀJU ,MEDIĶU UN PĀRĒJO PROFESIJU DARBINIEKIEM.

 5. Valsts budžets nav no gumijas? Kāpēc tad paši sevi neaizmirst,pieliek un pieliek naudiņu? Liekat mierā tos,kas bija spiesti aizbraukt nopelnīt naudiņu,lai atmaksātu kredītus,kas bija paņemti dzīvokļa iegādei.

 6. Katram situācija ir savādāka,bet ārzemēs dzīvojošie jau ar neko daudz ar tām naudiņām nevar palīdzēt,VIDsuņi tūlīt pieprasīs savu daļu.Ir daudz gadījies redzēt,ka ciemojoties LV bērni pērk pilnus ratus ar pārtiku,kas tik ātri nebojājas-līdz nākošai ciemošanās reizei.Bet skaidru naudu šajā valstī nedrīkst rādīt.

 7. Nekad nebūs cilvēka cienīgu pensiju valstī, kur neko neražo. Pat ja tie bērni dzivo un strādā Latvijā – ko gan viņi spēj palīdzēt, ja no savām nožēlojamajām algām pat paši sevi nespēj uzturēt? Vot, to gan neredz, tik brēc par aizbraukušajiem. Starp citu, tie aizbraukušie kā reize ir tie, kas vecākiem palīdz, kas apmaksā ārstēšanu, kas maksā par komunālajiem un vēl atstāj naudiņu pārtikai. Vecākiem no viņiem noteikti lielāks labums, kā ja bērni vergotu Latvijā par grašiem.

Pievienot komentāru