Praktiski
Mājas

Bēniņos, aiz stikla sienas un uz platformas – kur mazā dzīvoklī “paslēpt” gultu0

Foto: publicitātes

Dažkārt mājoklis ir tik mazs, ka atrast vietu, kur novietot ērtu gultu, ir problēma. Šoreiz vairākas idejas, kā omulīgu guļvietu ierīkot pat mazgabarīta dzīvoklī.

Dīvāns – gulta

Šis ir vispopulārākais variants, kas aizgūts vēl no padomju laikiem –saliekamais dīvāns. Tomēr tie, kam to nācies lietot vairākus gadus, piekritīs, ka šāds risinājums vairāk derēs ciemiņu izguldīšanai, nevis ikdienas naktsmieram. Mīnusi – ikdienas izvilkšana un salikšana vakaros un rītos; nelīdzens matracis, kas ar laiku kļūst aizvien nekomfortablāks gulēšanai.

Labāks risinājums ir dīvāna apakšējā korpusā apslēpta, izvelkama pamatne matracim un izrullējams virsmatracis, kas nodrošina līdzenu gulēšanas virsmu.

Guļvieta uz platformas

Šādam risinājumam ir vairākas priekšrocības. Platformā iespējams iebūvēt gan atvilktnes un plauktus, gan apslēptu, ietilpīgu mantu glabātuvi, līdz ar to apvienojot divas zonas – guļvietu un mantu glabāšanu – vienā.

Foto: publicitātes

Šāds variants īpaši aktuāls studijas tipa vai vienistabas dzīvokļiem, jo ietaupa grīdas platību. Paceltā platforma palīdz arī vizuāli zonēt telpu un atdalīt guļvietu no pārējām funkcionālām zonām.

Gulta- skapis

Transformējamās mēbeles ir ļoti labs variants mazgabarīta dzīvokļiem. Tieši tāpēc dizaineri joprojām iesaka šo risinājumu, lai gan tas ir vecs kā pasaule.

Gultas konstrukcija - sienas skapis

Tā pluss – ikdienā istaba izskatās plaša un kārtīga, bet vakarā, pieliekot pavisam nelielu piepūli, jūs iegūstat plašu gultu. Tikai daži mīnusi – šādas konstrukcijas mēbele izmaksā diezgan dārgi, un jāpadomā par to, lai skapja priekšā vienmēr būtu ērti iespējams atbrīvot nepieciešamo vietu gultas nolaišanai.

Gulta bēniņos

Šis variants derēs tādos mājokļos, kas ir nelieli, bet ar augstiem griestiem. Tad guļamvietu var ierīkot tuvāk griestiem (paredzot pietiekami lielu attālumu līdz griestiem, lai gultā varētu apsēsties sēdus), bet zem tās esošo platību izmantot citām funkcionālajām zonām.

Foto: publicitātes

Jāpadomā tikai par konstrukcijas stabilitāti un vizuālo risinājumu, lai tas neizskatītos pārāk smags un masīvs.

Gulta aiz caurspīdīgas starpsienas

Šāds guļvietas izvietojums derēs vienistabas vai studijas veida dzīvoklim, jo caurspīdīga starpsiena atrisinās vairākas problēmas. Tā palīdzēs izveidot atsevišķu guļamtelpu pat vienas istabas dzīvoklī, turklāt, ja izmantosiet biezos aizkarus, guļvietu varēs paslēpt no viesu skatieniem.

Foto: publicitātes

Nevajadzēs veikt nekādus pārplānošanas darbus un zaudēt jau tā tik dārgo platību. Vēl kāda iespēja – starpsiena var kļūt arī par visas telpas dekoru, ja to attiecīgi noformē.

Gulta nišā

Ja telpā ir niša, un tās izmēri ir tādi, ka tajā iespējams ievietot gultu, tā noteikti jāizmanto. Guļvietas aizsegšanai var izmantot klasiskus aizkarus, bīdāmos auduma paneļus vai pērlīšveida aizkarus.

Saistītie raksti
Foto: publicitātes

Dažreiz, ja nišas nav, telpas konfigurācija tomēr ļauj tādu izveidot, uzbūvējot papildus nelielu starpsienu.

LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Liekam gulēt hortenzijas
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pētījums: Teju 95% Latvijas iedzīvotāju valsts svētkus svin tuvinieku lokā
22 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kraukšķīgas un cukurotas biezpiena bumbiņas
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Tautai Latvijā nekad tik labi nav gājis kā tagad.” Saruna ar Lidiju Doroņinu-Lasmani 5
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Dabā
Daudzviet Latvijā pārspēts 14.novembra siltuma rekords
1 stunda
EF
Eduards Filippovs
Ekonomika
Eduards Filippovs: Straujais algu pieaugums turpina iznīcināt uzņēmumu peļņu. Ko darīt? 5
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par spīti iebildumiem, samazina bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru
42 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traģēdija Saldū: gājis bojā elektroskūtera vadītājs
21 minūtes