Praktiski
Dārzs

Baudīt vasaras vakarus zaļā gultiņā? Kāpēc ne! Austrālijas daiļdārznieks dalās pieredzē0

Foto no inhabitat.com

Bieži piemājas dārziņa platība nav pietiekami liela, lai ierīkotu gan skaistu mauriņu, gan krāšņas puķu dobes, gan atpūtas vietu. Lai šo problēmu atrisinātu brīnišķīgā veidā, noderēs Austrālijas daiļdārznieka Džeikoba Hodžesa ideja.

Nesen daiļdārznieks Džeikobs Hodžess Austrālijas televīzijas šovā Better Homes & Gardens (Labākas mājas un dārzi) demonstrēja interesantu ideju, kā nelielā piemājas platībā iegūt multifunkcionālu atpūtas vietu–zālienu.
Par lielu izbrīnu skatītājiem, Džeikobs sāka veidot nevis dobi, bet gan gultu. Vispirms viņš no vajadzīgā garuma un platuma dēļiem izgatavoja gultas pamatni, bet pēc tam to papildināja ar galvgali, kurā izveidoja dobu vidu.
Pēc tam dārznieks iedziļināto vietu gultas konstrukcijā, kas paredzēta it kā matracim, pārklāja ar izolācijas materiālu, bet tam pa virsu uzbēra grunti un melnzemi. Visu kārtīgi izlīdzināja un pēc tam improvizētajā gultā ieklāja ruļveida zālienu, bet galvgaļa iedobē iebēra melnzemi un iestādīja puķes.

Šādā veidā nelielajā dārza stūrītī tika iegūts gan mauriņš, gan košs dekors, gan atpūtas vieta. To pēc izvēles var papildināt gan ar košiem spilveniem, gan ar papildu plauktiem un apgaismes ķermeņiem. Mūsu klimatiskajos apstākļos ļoti noderīgs droši vien būs arī jumts, kas pasargās brīnišķīgo dīvānu no pārlieka lietus.

Karstās vasaras naktīs, par kādām Latvijas iedzīvotāji šogad var vien sapņot, šis dīvāns lieliski noderētu ne tikai atpūtai dārzā, bet arī nakts miegam svaigā gaisā.

Galerijas nosaukums
LA.lv