Praktiski
Mājas mīluļi

Barotava gatava? Vairāk nekā puse iedzīvotāju ziemā palīdz putniem0

Foto – Shutterstock

Vairāk nekā puse jeb 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ziemā palīdz dzīvniekiem vai putniem, atklāj pētījumu kompānijas “Kantar TNS” novembrī veiktā aptauja. Salīdzinoši visbiežāk iedzīvotāji ziemā baro piemājas putnus (44%).

15% iedzīvotāju norādījuši – lai palīdzētu dzīvniekiem ziemas laikā, baro klaiņojošus kaķus un suņus. Desmitā daļa (11%) iedzīvotāju ziedo naudu dzīvnieku patversmēm, vēl 10% iedzīvotāju nes uz mežu barību meža dzīvniekiem.

Salīdzinoši visretāk iedzīvotāji, lai palīdzētu dzīvniekiem ziemas periodā, iesaistās brīvprātīgajā darbā dzīvnieku patversmēs (2%).

40% iedzīvotāju norādījuši, ka nedara neko no minētā.

Kopumā aktīvākie palīgi dzīvnieku un putnu pārziemošanai ir iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 60 gadiem, sievietes, iedzīvotāji no vismaz četru cilvēku ģimenēm, Zemgales reģionā, kā arī lauku teritorijā dzīvojošie.

Vidzemnieki biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji nes uz mežu barību meža dzīvniekiem, Zemgales iedzīvotāji biežāk baro piemājas putnus, kamēr iedzīvotāji Latgalē biežāk baro klaiņojošus kaķus un suņus. Rīdzinieki ir salīdzinoši kūtrākie dzīvnieku un putnu pārziemošanas atbalstītāji.

LA.lv