Praktiski
Manas tiesības

Barikāžu dalībnieka statuss un apliecība. Kas to piešķir, un kur vērsties?0

Foto-LETA

Mēs ar brāli bijām aktīvi 1991. gada barikāžu dalībnieki, par to saņēmām pateicību. Kas Latvijā piešķir barikāžu dalībnieka statusu un apliecību? JĀNIS SMILTENES NOVADĀ

Jaunais likums “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu” jau ir pieņemts, taču stāsies spēkā tikai nākamā gada 1. janvārī. Tas paredz piešķirt īpašu statusu barikāžu dalībniekiem, nosakot personu loku, kas par tādiem atzīstami (kuri apbalvoti ar barikāžu piemiņas zīmi vai kuriem piešķirts pateicības raksts par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvārī un augustā). Visticamāk, arī jūs varētu uz šo statusu pretendēt.

Tie, kuri būs atzīti par barikāžu dalībniekiem, varēs saņemt arī noteikta parauga apliecības. Tās izsniegs 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība. Lai saņemtu apliecību, ar iesniegumu būs jāvēršas biedrībā. Likumā arī noteikts, ka pašvaldībām ir tiesības savos saistošajos noteikumos barikāžu dalībniekiem paredzēt sociālās garantijas, piemēram, piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

UZZIŅA

Valsts apbalvojums “1991. gada barikāžu dalībnieka Piemiņas zīme” Latvijā piešķirts vairāk nekā 31 000 cilvēku. Pēc šā apbalvojuma piešķiršanas termiņa beigām tika izveidots arī īpašs Pateicības raksts.

LA.lv