Praktiski
Mājas

Bambusa žalūzijas jeb austrumu rullo0

Bambusa jeb austrumu žalūziju pluss ir, ka tās interesanti izskatās, rada telpā mājīgu apgaismojumu ar skaistu rakstiņu, kad spīd saule, turklāt šīs žalūzijas ir taisītas no dabīgiem materiāliem, kuri ir videi draudzīgi un ļoti atgādina dabas vēsmas, kas ienestas telpā. Šīs žalūzijas ir iespējams pasūtīt dažādās krāsās. Bambusa žalūzijas atšķiras no citām žalūzijām ar to, ka viņas tiek izgatavotas no smalkākām vai lielākām līstītēm, kuras tiek saliktas kopā dažādos pinumos, kas veido interesantus rakstus.

Ir divu veidu bambusa žalūzijas –
1.uz augšu savelkamās (savelkas ielocītēs – līdzīgi kā romiešu žalūzijas)
2. uz augšu uzrullējamās (savelkas rullītī).

Bambusa žalūzijas jeb austrumu rullo tiek izgatavotas no dabīgiem materiāliem – bambusa vai papīršķiedras. Bambusa žalūziju maksimālais platums var būt 2,40m, bet papīršķiedras žalūzijām maksimālais platums ir no 1.76 – 1.96.

Logiem veicam precīzus mērījumus, kā arī tiek izrunāts kāds bambusa žalūziju dizains šajā telpā iederētos. Ir iespēja izvēlēties krāsas un kādā veidā žalūzijas būs paceļamas (uz augšu savelkot vai uzrullējot).

Sarullējamās austrumu rullo žalūzijas var uzstādīt gan pie sienas, gan pie griestiem, gan arī loga ailē. Tiesa gan, lai uzstādītu sarullējamās bambusa žalūzijas loga ailē ir jāpievērš uzmanību tam, lai tās netraucētu loga vēršanos. Otra nianse, ka atkarībā no žalūziju pinuma to platums var nedaudz mainīties, tādēļ arī vislabāk šīs žalūzijas likt virs loga ailes.

Sarullējamās žalūzijas atšķiras arī ar to, ka viņām pacelšanas un nolaišanas mehānismi atrodas tikai labajā pusē, turpretī savelkamajām austrumu rullo žalūzijām pacelšanas mehānisms var būt vai nu labajā vai nu kreisajā pusē. Vēl sarullējamās bambusa žalūzijas var būt ar neierobežotu augstumu.

Savelkamās austrumu rullo žalūzijas platumā var būt līdz 1,5m un vēlams, lai žalūzijas kopējais laukums nepārsniedz 3m2.
Gan savelkamās, gan arī sarullējamās bambusa žalūzijas vislabāk ir uzstādīt pie griestiem vai pie sienas, jo liekot loga ailē var būt apgrūtināta to pacelšana, turklāt bambusa žalūzijas mēdz nedaudz pastiepties.

Bambusa žalūzijas ir viegli tīrīt ar sauso tīrīšanu – putekļu slotiņu vai putekļusūcēju, kas arī ir labākais veids šo žalūziju tīrīšanai.

Bambusa žalūzijas var izmantot biezo nakts aizkaru vietā, jo tās piešķir telpai interesantu un oriģinālu apgaismojumu, tai pašā laikā pasargājot no pārāk spilgtas saules gaismas un ziņkārīgiem skatieniem. Plānie dienas aizkari kopā ar austurumu rullo žalūzijām veido interesantu, oriģinālu un mūsdienīgi romantisku, bet tai pašā laikā mājīgu iekārtojumu telpā. Šīs žalūzijas var izmantot gan kā elpu aizraujošu akcentu kopā ar aizkariem, kas patīkami atsvaidzina telpu un rada tajā nebijušu gaisotni, gan arī kā mierīgu, neuzkrtītošu aksesuāru, kas papildina telpas maigos toņus un rada harmonisku atmosfēru.

Par cik šīs žalūzijas tiek izgatavotas no dabīgiem materiāliem, dabīgos toņos, tad šīs žalūzijas mājā ienes mājīgumu, siltumu un gaišumu.

Šīs žalūzijas brīnišķīgi izskatīsies pie dzīvojamo telpu logiem, radot šajās telpās mājīgi siltu, plašu un dabisku atmosfēru, ļaujot dabai spert soli istabā, kur tā patīkami un harmoniski papildina kopējo telpas iekārtojumu. Tikpat labi austrumu rullo žalūzijas izskatās un praktiski iederas arī virtuvē, radot virtuvē mājīgi siltu atmosfēru un papildinot virtuves iekārtojumu ar neuzkrītošu akcentu, kas līdzsvaro telpu un rada tajā nepieciešamo siltumu un mieru.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Suns spēj sajust atsevišķas slimības saimniekam un ir lielisks dziednieks
1 diena
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Cigaretes skapī, cenas – sarakstā. Spēkā stājušies jauni grozījumi
1 diena
IL
Ilze Lavrinoviča
Praktiski
Biezpiena bumbiņas ar vaniļas mērci
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
OIK no rēķiniem pārcels uz budžetu: ko ministrija domā ar “piesārņotājs maksā”?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“New York Times” publicē rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām
36 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Jelgavā gaišā dienas laikā privātmājā uzbrūk un aplaupa sievieti
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Uzņēmēji neapzinās, cik liela nozīme klientu servisā ir IKT risinājumiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
CSP: Šogad palielinājies laulību skaits, bet jaundzimušo skaits -samazinājies
1 stunda