Daiļdārzs, Dārzs

Augu kolekcija no spraudenīša. Ciemos pie augu kolekcionāres Allas Ansbergas

sprauden-kopa

Tik bagātīga augu kolekcija kā ALLAI ANSBERGAI nav nevienam citam Rojā, pārliecināti ir vietējie iedzīvotāji. Skaisti dārzi ir daudziem, bet šajā ir sevišķi daudz dažādu skujeņu, rožu, delfīniju. Turklāt lielu daļu augu saimniece izaudzējusi pati no spraudenīšiem un sēklām. Allai ir zaļie pirkstiņi, atzīst kaimiņienes.

Dārzs un puķes Allai bijušas mīļas visu dzīvi, taču izvēlēties ar tām saistītu profesiju pietrūcis drosmes. Tagad, esot pensijā, savu aizraušanos saimniece liek lietā, veidojot košu dārzu, galveno vietu atvēlot skujeņiem, lapu kokiem un krūmiem, ziemcietēm un sīpolpuķēm ar atšķirīgu ziedēšanas laiku. No viengadīgajām vasaras puķēm audzē tikai samtenes un ledenītes krāsu akcentam.

– Vienmēr gribas kādu jaunu augu, bet ne visu, kas iepatīkas, var iegādāties, jo tad būtu bankrots, – joko Alla. Tāpēc viņa rīkojas tā: ja iepatīkas kāds augs – čiks, un spraudenītis nost! Mājās liek apsakņoties, un drīz vien, pēc kāda gada, pašai stādiņš kā no veikala. Pēc gadiem pieciem jau pieklājīga izskata ziedētājs. Pēc deviņiem – īsts milzis, kā vairākums augu Allas dārzā. Gaidīšana nav nemaz tik traka, atzīst saimniece, jo laiks paiet nemanot.

Patlaban ir īstais brīdis, lai pavairotu iepatikušos augu, viņa skaidro. Arī pati to vienmēr dara vasaras vidū, jūlija beigās, augusta sākumā, kad auga skaistums un vērtība labi redzama. Vajadzīga tikai drosme, jo spraudenis naudu nemaksā, bet, ja apsakņojas, prieks ir liels.

 

Pievienot komentāru