Praktiski
Dārzs

Augļukoku apstrāde pavasarī – kā pasargāt dārzu no visām sēņu slimībām. Atbild speciāliste0

Foto – Shutterstock

Vai pavasarī vajag uz augļukokiem smidzināt vara preparātus, lai pasargātu no slimībām? Dzirdēti pavisam atšķirīgi viedokļi. SILVIJA ĶEKAVAS NOVADĀ

Pēc Dārzkopības institūta vadošās pētnieces Lailas Ikases teiktā, vara preparāti ir paši pirmie – visvecākie augu aizsardzības līdzekļi, ko sāka lietot augļudārzos, tos ieteicams izmantot arī mūsdienās gan integrētajos, gan bioloģiskajos dārzos. Vara preparāti aizsargā sēkleņkokus pret visām sēņu slimībām, tostarp ir arī ļoti noderīgi lapukoku vēža profilaksei. Apstrādi ar Champion 50 veic pavasarī miera periodā pēc zaru apgriešanas līdz zaļā konusa stadijai, kad pumpuru galos parādās zaļais hlorofila krāsojums. Šis populārais fungicīds gan vairs nav pieejams 3. reģistrācijas klasē. Lai iegūtu 2. reģistrācijas klases lietotāja apliecību, augļkopim jāiziet apmācību kurss un jānokārto eksāmens.

Ja piemājas dārzos sēkleņkokus gadu no gada apdraud kraupis un tajos netiek veikti nekādi fitosanitārie pasākumi (piemēram, no dārza neizvāc kritušās lapas zem augļukokiem, uz kurām pārziemo sēne), kokus vēlams profilaktiski apsmidzināt, lai izlidojušās sporas neinficē jaunās, plaukstošās lapiņas. Apstrādi veic, kad kļūst siltāks (maijā), izmantojot fungicīdu Score 250 (deva 2 ml uz 10 l ūdens).

LA.lv