Praktiski
Veselam

Augi, kas atbaida odus. Iestādi tos pie terases!0

Baziliks

Pēc traki ilgā aukstuma gribas tikai vienu – siltumu. Beidzot var doties dabā, grilēt gaļu, lasīt grāmatas, sēdēt iemīļotajā pītajā krēslā vasarnīcā un vienkārši baudīt skaisto laiku svaigā gaisā. Diemžēl šos jaukos brīžus var sabojāt apnicīgie odi un knišļi.

Bet nebēdā un uzreiz neķeries pie ķīmiskiem odu atbaidītājiem, jo mēs palīdzēsim atrast līdzekli pret asinssūcējiem. Viens no tiem – iestādīt dārzā augus, kas atbaida odus!

Odi un knišļi burtiski necieš šī auga smaržu. Vari to iestādīt jebkurā saulainā vietā blakus mājai, ap to, vai novietot podiņus uz palodzēm.

Kaķumētra

Ja iestādīsi šo augu dārzā, ne tikai aplaimosi savu minci, bet arī tiksi vaļā no asinssūcējiem. Tāpat gūsi estētisku baudījumu no maigi violetajiem ziediņiem.

Citronzāle

Tu droši vien zini, ka šī auga eļļu bieži lieto aromatizētajās svecēs. Neēdamā citronzāle apturēs odu uzbrukumu! Stādot šo augu, jābūt uzmanīgam, jo koncentrētās eļļas var izraisīt ādas kairinājumu.

Ārstniecības melisa

Šis ātraudzīgais augs ir vēl viens iedarbīgs līdzeklis pret odiem, kuriem nepatīk tā smarža. Pieredzējuši dārzkopji iesaka melisu katru gadu pārstādīt.

Citrontimiāns

Šī auga atsvaidzinošā smarža ļoti nepatīk odiem un knišļiem. Timiāns vislabāk aug saulainās un sausās vietās.

Piparmētras

Piparmētras ne tikai atbaida kukaiņus, bet der arī atsvaidzinošu kokteiļu un gardu tēju pagatavošanai. Tai obligāti jābūt tavā dārzā vai palodzes dārziņā!

Lavanda

Lavandas aromāts veicina mierīgu atmosfēru, bet kukaiņi, izņemot bites, to burtiski ienīst. Tu vari ne tikai iestādīt lavandu savā dārzā, bet arī to izkaltēt un saglabāt ziemai kā burvīgas smaržas radītāju.

LA.lv