Deserti un saldumi, Receptes

Ātrā zemeņu kūka ar klasiskajiem “Selgas” cepumiem. Bez cepšanas

Foto-Aija Geida

Sastāvdaļas – 600 g svaigu zemeņu, 400 g kondensētā piena ar cukuru (1 bundžiņa), 50 ml citrona sulas, 250 g saldā krējuma, 100 g “Selgas” klasisko cepumu, 50 g sviesta, 1,5 ēdamkarotes želatīna, 1 ēdamkarote vaniļas cukura.

Pagatavošana.

Cepumus smalki sasmalcina un sajauc ar mīkstu sviestu. Taisnstūrveida garenajā pannā, kur parasti cep maizes kukulīšus (aptuveni 22 cm x 12 cm), izklāj cepamo papīru un ieklāj cepumu masu. Pēc tam želatīnu iemērc aukstā ūdenī, lai uzbriest, tad izkausē karsta ūdens peldē un noliek mazliet atdzist. Tikmēr 400 g zemeņu sagriež mazos gabaliņos, pievieno citrona sulu, kondensēto pienu ar cukuru, samaisa un beigās pievieno želatīnu. Aptuveni 150 g saldā krējuma sakuļ stingrās putās un viegli iecilā šajā masā. Zemeņu masu lej pāri cepumu kārtai un ieliek uz 6 stundām ledusskapī (labāk uz visu nakti). Kad kūka sastingusi, saputo atlikušo saldo krējumu ar vaniļas cukuru, pārklāj virsmu un vēl dekorē ar zemeņu šķēlītēm. Iznāk ļoti aromātiska un maiga kūka.

1 komentārs

  1. Ir sākusies vasara. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi!
    Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

Pievienot komentāru