Praktiski
Manas tiesības

Atkal aicina ziņot par pārkāpumiem0

Kustība #Atkrāpies! atklājusi jaunu, vienotu ziņošanas rīku un atkal aicina visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties, ziņojot par pamanītajiem pārkāpumiem patērētāju tiesību, darba tiesību, nodokļu krāpšanas, negodprātīgu iepirkumu vai konkurences jautājumos un daudzās citās jomās.

Kustībā iesaistītās iestādes esot atzinušas, ka ziņošanas kultūra, ietverot gan atklātu, gan anonīmu ziņošanu, ir nozīmīgs atbalsts krāpniecības un negodprātību atklāšanā. Tomēr ir svarīgi, lai šie ziņojumi būtu sagatavoti kvalitatīvi.

Jaunais ziņošanas rīks ir platforma, kurā iedzīvotājiem, uzņēmējiem vai organizācijām ērtā veidā ir iespēja nodot informāciju par pamanītajiem pārkāpumiem. Ziņošanas rīkā pieejams apraksts par to, kāpēc ir svarīgi ziņot, kā arī piedāvāts izvēlēties iestādi, kuru informēt par pārkāpumu.

Katrai iestādei rīkā izveidots apraksts par to, kādos gadījumos jāziņo tieši tai un kāda informācija būs noderīga pārkāpumu novēršanā.

Ja ziņotājs nezina, kurai no iestādēm informāciju nodot, iespējams atzīmēt izvēlni “Nezinu, kam ziņot.” Šādā gadījumā ziņojumu izskatīs AFCOS (Anti-Fraud Coordination Sevice jeb Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienests) eksperti un novirzīs to tālāk.

Saistītie raksti

Ziņotājs arī turpmāk varēs izvēlēties, vai informāciju nodot atklāti vai palikt anonīms, tomēr jāņem vērā, ka, ziņojot anonīmi, iestādei nebūs iespējas par saņemto informāciju noskaidrot kaut ko vairāk, ja tas būs nepieciešams.

Pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! Latvijā sekmīgi darbojas jau trešo gadu, apvienojot organizācijas un iestādes, kam rūp godīgums valstī un kas ir gatavas par to cīnīties.

Ziņošanas rīks ir pieejams kustības mājaslapā.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izlietne – vannas istabas vizītkarte? Karstākās tendences ilgtspējīgam dizainam katrā vannas istabā
10 stundas
KB
Kristīna Blaua
Praktiski
12 radošu ideju ledus formiņu izmantošanai. Vairākas tiešām pārsteidzošas!
10 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Jāzina katram latvietim! Postošākās kartupeļu slimības glabāšanas laikā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsarga biroja pagalmā sašauts automašīnas logs
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Dienā līdz +14..+19 grādiem: laika prognoze trešdienai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
LIZDA aicina daļu no konfiscētajiem 29 miljoniem novirzīt skolotājiem
2 stundas