Praktiski
Mājas

Atgriežas kumodes, “Art deco” un pasteļi. Jaunākās interjera dizaina tendences0


Koraļļu nokrāsu dažādās variācijas.
Koraļļu nokrāsu dažādās variācijas.
Foto: Elizabeth Leriche/Maison&Objet Paris 2019

Katru janvāri Parīzes “Maison & Objet” dizaina izstādē pulcējas dizaina un interjera jomu speciālisti, lai meklētu jaunākos, interesantākos un aizraujošākos interjera stilus šim gadam – tātad iedvesmotos vadošajiem gada dizaina akcentiem. Savukārt Ķelnes starptautiskā mēbeļu mese “Imm cologne 2019” piedāvāja interesantas idejas, inovācijas un jaunu stimulu mēbeļu tirgum.

Tie, kas apmeklēja šā gada Ķelnes mēbeļu izstādi, varēja secināt, ka daudzas no jaunajām mēbelēm šķiet dīvaini pazīstamas. Šogad ļoti populāras ir kumodes, īpaši papildinājumā ar interesanta dizaina krēsliem un gaiša tapsējuma dīvāniem. Mazāk aktuāli ir plaukti. Savukārt grāmatas “Twitter” un “YouTube” laikmetā jau sāk kļūt par dekoru – tās kā dizaina objektu izvieto gan pie sienas, gan demonstrē vitrīnās.

Arvien vairāk jūtamas atšķirības starp pilsētu un lauku, nelielu un plašu interjeru, lielām un mazām mēbelēm.

Ikdienas steiga un iespaidu pārbagātība pieprasa lielāku elastību arī mēbeļu rūpniecības jomā, tāpēc ir aktuālas mazāka izmēra, moduļveida un daudzfunkcionālas mēbeles.

 

Koks, stikls, āda un samts

Abas izstādes joprojām par aktuālu materiālu izvirza koku, masīvkoku. Šosezon tas vairāk ar raupju, nevis gludu vai lakotu virsmu. Ļoti populārs ir metāls siltos toņos ar augstvērtīgu apdari (zelts, misiņš) gan dīvānu un galdu kājās, gan gaismas ķermeņu un sienas dekoru apdarē. Biežāk izmantoto materiālu vidū ir arī stikls un pinumi. Stikls kombinācijā ar dabisko akmeni un koku tiek lietots, lai radītu ekskluzīvākas kolekcijas, savukārt dabiskā āda un samts piešķir mēbelēm greznību.

 

Jaunie pasteļi

Joprojām aktuālas gaišās krāsas un dabiskie toņi, bet aizmirstam saldās nokrāsas – uzvaras gājienā dodas svaigi pasteļi. Paralēli tam vēl jāakcentē divi svarīgi virzieni – daudzkrāsainība un tumši, piesātināti toņi. Ienāk apelsīnu un koraļļu toņi dažādās variācijās apvienojumā ar tumši zaļu, piparmētru, dzeltenu un tirkīza toņiem, maigu salviju un citrondzelteno. Siltās, tumšās nokrāsas labi kombinējas ar sarkanīgu koksni, bet tumši zaļie un zilie toņi ar zeltu un misiņu, nostiprinot “Art deco” stilistiskās līnijas.

 

“Art deco” atgriežas

Šajā gadā “Maison & Objet” izstādē “Art deco” ir bijusi milzīga ietekme, iedvesmojot gan tekstila dizainu, gan mēbeļu siluetus. “Art deco” dizainu atspoguļojošie, precīzie stila triepieni bija redzami dažādos gaismas ķermeņos, sienas apdarē, dekoros un traukos ar metāliskiem rotājumiem un bārkstīm, detalizēti papildinot interjeru luksusa izskatu. Populārāks nekā jebkad ir rozā samts, kas bija pamanāms visur, sākot no gultas spilveniem un pušķiem līdz pat dīvānu tapsējumiem.

 

Vienkāršība, atgriešanās pie saknēm

Saistītie raksti

Pateicoties skandināvu minimālismam, dizaina pasaulē stabili ienākušas visas pelēkā nokrāsas, bet šogad laiks tām piešķirt siltumu, iedvesmojoties no dabas motīviem. Auzu un linu toņi pārņem pelēko krāsu līniju un kļūst par jaunāko, iecienītāko neitrālās toņu gammas vadmotīvu. Krāsu gammai pieskaņojas arī dabiskie materiāli, mēbeles, kas izgatavotas no koka, džutas un pat kaņepēm, rada spēcīgu, zemniecisku izjūtu. Vienkāršs stils, bet bez smagnējiem modeļiem.

 

LA.lv