Interjers, Mājas

Arvien modernākas un pieprasītākas kļūst mēbeles, kas ražotas 
no kartona

Publicitātes/Caporasodesign foto

Itāļu dizainers Džordžio Kaporazo atgādina, ka kartons nav izmantojams tikai iepakojumam vien, no šā materiāla radot vairākas mēbeļu kolekcijas, kas starptautiskajā mēbeļu un dizaina izstādē Milānā guvušas arī citu ražotāju atzinību.

Mēbeles darinātas no gofrēta kartona, kura izgatavošanā izmantota pārstrādāta makulatūra. Šajā kolekcijā ietilpst dažāda lieluma krēsli, galdi, plaukti u. c. Mēbeles ir pārsteidzoši izturīgas un funkcionālas – paredzētas ikdienas lietošanai, vienlaikus tās ir vieglas un ērti pārvietojamas. Plauktu sistēmas pieejamas standartizētos izmēros ar dažādām izvietojuma iespējām, savstarpēji kombinējot nepieciešamās detaļas, kas atvieglo vides organizēšanu dažāda izmēra dzīvojamās platībās. Moduļi savā starpā savienoti tā, lai tos būtu iespējams atdalīt, pārvietot un savienot, veidojot visdažādākās kombinācijas.

Publicitātes/Caporasodesign foto
Publicitātes/Caporasodesign foto

Pievēršoties dabas resursu saprātīgākai tērēšanai un izmaksu samazināšanai, mēbeļu radīšanai no alternatīviem un ekoloģiskiem materiāliem bez sintētiskām saistvielām pievēršas arvien vairāk ražotāju. Turklāt šis materiāls piedāvā arī lielu iespēju dažādību.

Izmaksu un vienkāršā dizaina dēļ mēbeles no kartona ļoti iecienījuši jaunieši un jaunas ģimenes. Kartona mēbeles gan kalpo īsāku laiku nekā parastās, taču neietekmē vidi un dabas ekoloģiskās sistēmas.

 

1 komentārs

Pievienot komentāru